Rubriky
Zprávy

Děčínská plavecká hala bude kvůli opravám zavřená celé léto

plavecka hala oprava strechy_alesoDěčínská plavecká hala musí opravit střechu, na které se rozsypala izolace. Městu se nepodařilo domluvit na reklamaci s firmou Syner, která střechu stavěla, a celou rekonstrukci tak platí z vlastní kapsy. V provozu jsou sice všechny venkovní bazény, ale i tak se chodí koupat méně lidí.

„V podstatě ta parozábrana, jak vidíte ty cáry igelitu, tak to je hmota, která pravděpodobně neměla vůbec přijít do bazénu. To vidíte sama, jak je to zdegradované. To je to, co padalo do těch bazénů a neplnilo to tu funkci,“ ukazuje mi provozní plavecké haly Jaroslav Klouček modrou fólii, která se mi rozpadá v ruce na prášek.

Vnitřní bazény jsou vypuštěné a dělníci pracují na výměně izolace, která je na první pohled nasáklá vodou. O tom, že byl použit špatný materiál, pochybuje málokdo. Přesto se vedení města Děčína nepodařilo s firmou, která střechu stavěla, domluvit na reklamaci.

„My jsme samozřejmě oslovili zhotovitelskou firmu Syner, oni se k pochybení nehlásili. Podle právníků by město muselo přistoupit k soudnímu sporu s nejasným výsledkem. Vzhledem k tomu, že občané chtějí využívat tento plavecký areál a kvůli soudnímu sporu bychom museli pravděpodobně areál zavřít, než by se začala opravovat, přistoupili jsme raději k opravě.“

Město tak raději našlo ve svém rozpočtu deset milionů, které na opravu střechy použije. To, že není hala v provozu, se odráží i na návštěvnosti.

„Spousta rodin využívala s dětmi atrakce vevnitř, takže tam se vyblbli a v rámci toho vstupného vnitřního si mohli jít i ven a venku se opálili,“ říká provozní Klouček. Lidé se na situaci kolem plavecké haly ptají. „Každý den máme několik e-mailů a telefonických hovorů,“ potvrzuje.

Menší návštěvnost má i další nepříjemný následek. Akvapark totiž na sezonu přijímá vždy desítky brigádníků. Letos jich musela velká část zůstat doma a další musí dělat práci, která je prostě zrovna potřeba.

Například slečna Iva, která zde pracuje jako plavčík. Teď ale právě pleje trávu mezi dlažebními kostkami. „Určitě je to potřeba. Musíme to tady udržovat, aby to tu bylo čisté.“

Lidé se denně ptají, i kdy bude hala otevřená, a pracovníci je musí pokaždé zklamat říjnovým datem. Ti, kteří zůstali akvaparku věrní, si ale nestěžují. Babičky, které na koupaliště vyrazily s vnoučaty, si pochvalují menší počet lidí a krásné počasí: „Když je pěkně, tak je to venku lepší.“

Návštěvníci koupaliště mohou v tuto chvíli využívat tři velké venkovní bazény, skluzavky a také hřiště na plážový volejbal a streetball.

Zdroj: www.rozhlas.cz/sever