Rubriky
Dětem Zprávy

Zoo v sobotu zahájí 64. návštěvnickou sezónu

Startujeme!Zajímá vás, jaké novinky přichystala na letošní rok děčínská zoologická zahrada? Pokud ano, pak si rozhodně nenechte ujít sobotní (13. dubna) akci s názvem Startujeme! Právě na ní totiž zoo představí nová zvířata, nově narozená mláďata, ale také aktivity, které udělají radost nejen malým ale i velkým.

Akce Startujeme! bude odpolednem plným zábavy pro celou rodinu. Velká pozornost se bude věnovat především mláďatům, a to nejen kvůli tradičním křtinám nových přírůstků, ale také díky zahájení dalšího ročníku celorepublikové soutěže BabyZoom 2013. Jde o klání, v němž návštěvníci celkem 14 zoologických zahrad vybírají NEJ mládě roku. „Soutěž je dvoukolová, přičemž první kolo jsme letos pojali jako volby a nabídneme návštěvníkům možnost hlasovat pro jednoho ze tří zvířecích kandidátů. Do soutěžního klání letos posíláme mláďata koz domácích, ovcí ouessantských a křepelů korunkatých,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková. Volit budou moci všichni návštěvníci bez rozdílu věku. Vítězné mládě bude poté reprezentovat Zoo Děčín v celorepublikovém finále. Za hlasování v dalším kole pak mohou voliči získat pěkné ceny.

Hosty odpoledne a kmotry v jedné osobě se během slavnostního zahájení sezóny stanou zástupci zpravodajského vysílání Televize Nova – reportérka Jitka Fárová a kameraman Emanuel Bořánek a herečky Činoherního studia Ústní nad Labem – Anita Krausová a Nataša Gáčová. Zajímavou roli budou během odpoledne hrát také redaktoři Českého rozhlasu Sever, kteří chystají přímý přenos ze zoo s mnoha zajímavými vstupy a drobnými soutěžemi pro děti. O příjemnou atmosféru se postará také oblíbená kapela U-Style.

Ze zmiňovaných novinek se mohou příchozí těšit na slavnostní otevření nového průlezového hradu a prolézaček, parkoviště, výstavní síně s novými aktivitami pro děti, představení nových zvířat – muflonů, kančila menšího, mar stepních i nového vůdce tlupy skupiny makaků chocholatých. Do programu zoo zařadí i mimořádné krmení zvířat či jízdu na koni a možné bude i shlédnout výstavu prací právě probíhajícího Barevného týdne, při němž děti tvoří v zoo pod širým nebem na téma kampaně EAZA na ochranu zvířat Jihovýchodní Asie. Akce Startujeme! začíná v sobotu 13. dubna ve 14 hodin.

TIP: Jak získat na akci Startujeme! zvýhodněné vstupné?
Pro tento den připravila zoo ve spolupráci se společností Elektrowin další ročník sběrové akce S vysloužilci do zoo, díky níž bude možné na sobotní akci získat dětskou vstupenku zdarma nebo slevu ve stejné výši na dospělácké vstupné. Stačí jen do zoo donést starý elektrospotřebič jako například žehličku, rychlovarnou konvici, mobil, fén a další. Pracovníci Elektrowinu vás za něj odmění nejen dětskou vstupenkou zdarma (nebo slevou ve stejné výši pro dospělého), ale i drobným dárečkem.

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.