BC UNIKOL Kolín vs BK Děčín – 76:66 (20:20 39:35 55:47)

Od prvních minut bylo vidět, že se bude jednat o nervózní utkání. Jeho důležitost měli na mysli jak hráči domácího týmu, tak i Válečníci… Řadu nepřesností na obou stranách střídaly nepřesné střely a nízká úspěšnost z trejkové vzdálenosti. Kromě Luboše Strii, ten svými trojkami držel Děčín na dostřel hned v první čtvrtině – dal 13 z 20 bodů. Také hned v začátku bylo znát, že pod košem chybí Děčínu Kinter a Soukup – ten ulehl předvečer utkání se zánětm nosohltanu.

Ve druhém dějství převzal vlajku seveřanů Levell Sanders, který sedmi body z 15 udržel rozdíl na pouhých čtyřech bodech… Ač měl Kolín v tomto dějství dvakrát šňůru 6:0, jíž nejprve dotáhl pětibodový náskok hostů a podruhé otáčel na čtyřbodové vědění, stav byl stále vělmi těsný a partie stále otevřená. Děčín v prvních 20 minutách vyrobil 11 ztrát – to drželo Kolín ve hře…

Třetí čtvrtina byla bodově nejchudší, kdy Levell Sanders dal 6, tedy polovinu bodů Děčína v tomto období. Malá kolínská šňůra 4:0, která uzavřela čtvrtinu, posadila domácí na koně a znamenala zatím nejvyšší vedení o 8 bodů.

Závěrečné dějství Kolín začal znovu 4:0 a stav 59:47 alarmoval. Trojková odpověď Patricka Popea, Koubův hák a Aliho trojka vzdorovaly, ale náskok domácích jim šel jen velmi těžko stahovat. Když Luboš Stria stahoval trestnými hody na 69:64, běžela už poslední minuta. Koš na každé straně (Machač a Stria) – 71:66. „Šestky“ po taktických faulech a technických chybách uzavřely děčínské šance…

Body: Machač 24 (+ 5 doskoků i získaných faulů; z pole 8/8), Bolds 14 (+ 5 doskoků a 3 bloky), Field 12 (+ 9 doskoků a 4 získané fauly; užitečnost 23), Ubilla 10 (+ 8 asistencí), Radulovič a Zuzák po 6, Kříž 4 – Stria 26 (+ 7 doskoků a 5 F+; trojky 6/4), Sanders 13 (+ 6 asistencí, 5 doskoků i získaných faulů), Pope 10, Alič 7, Houška 4 (+ 5 doskoků – 3 útočné), Bažant, Kaša a Landa po 2, Jiříček 0 (+ 5 doskoků); střelba 3 b.: 15/4 – 23/7; střelba 2 b.: 41/22 – 40/19; TH: 25/20 – 9/7; doskoky: 33:33 (útočné 5:9); fauly: 15:20; ztráty: 7:14; týmová validita: 100:60; počet diváků: 610; nejlepší hráč utkání: David Machač (Kolín).

Názory po utkání:
Predrag Benáček (trenér Kolína): „Děkuji za gratulaci. Dnešní utkání bylo velmi důležité. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Hodně jsme se soustředili na obranu. Dostali jsme 66 bodů, to je slušné. Obrana se v posledních utkáních zlepšila. Hodně sil nás stála tři velmi těžká utkání, která jsme hráli v minulém týdnu. Po zápase v Pardubicích jsme měli tři zraněné hráče – Ubillu, Raduloviče a Boldse, a ti netrénovali do čtvrtka. Nevěděli jsme, v jaké sestavě dneska nastoupíme. Také Děčín byl bez dvou pivotů, byl oslabený. My jsme naštěstí hráli kompletní, ale Bolds s Ubillou nebyli ve své kůži a neodehráli to, co umí. Ale vůbec nehráli špatně. Všem třem děkuji, že dnes hráli. Děkuji i všem ostatním hráčům za bojovnost a za výkon, který sice nebyl extra, ale výhra o 10 bodů nad Děčínem je velmi důležitá.“

Jakub Důra (sportovní manažer Děčína): „Gratuluji Kolínu k vítězství. Je potřeba říct, že zaslouženému, i když si myslím, že Kolín dnes nepředváděl svůj nejlepší basket. Určitě se jim utkání nevydařilo podle jejich představ, stejně tak jako nám. Bohužel si myslím, že rozhodujícím faktorem byly naše ztráty. Celkově jich máme 14, ale po prvním poločase jsme jich měli 11. To je možná statistická chyba, za druhý poločas jsme měli víc než 3. Ale soupeř má jenom 7 ztrát. Kolín neměl nějak extra vysoké procento trojek oproti ostatním domácím zápasům. Dokonce jsme v tomto ukazateli byli lepší. Nicméně dokázal zvítězit. Závěr byl hektický i emocionální, ale myslím si, že Kolín zaslouženě vyhrál a ještě jednou gratuluji.“