Rubriky
Zprávy

Šestnáctiletá dívka otrávená metanolem zemřela v ústecké nemocnici

Metylalkohol v Česku stále zabíjí. Podle důvěryhodných zdrojů Českého rozhlasu zemřela v ústecké Masarykově nemocnici šestnáctiletá dívka, která se jedovatým alkoholem otrávila před více než týdnem.

Dívce nepomohl ani speciální norský lék, který funguje jako protijed metanolu. Podle lékařů se do nemocnice dostala v kritickém stavu a od počátku byly prognózy spíše špatné.

Policisté dál pátrají po lahvi, která dívku otrávila. Ani v jedné z deseti zadržených podezřelých lahvích totiž nebylo životu nebezpečné množství metanolu. Jisté je, že dívka popíjela s přáteli v Děčíně. Vzhledem k jejímu věku si alkohol zřejmě nekoupila a spíš ho od někoho dostala.

Od loňského září už v souvislosti se sérií otrav zemřelo v Česku čtyřicet lidí. V případu je stíháno více než sedmdesát osob. Policie určila dva hlavní viníky celé kauzy, kteří dali pančovaný alkohol do prodeje.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger opakovaně varoval před pitím alkoholu, u kterého lidé nemají jistotu původu. Podle něj je lépe nápoj vylít.

Na trhu mohly zůstat tisíce litrů nebezpečného alkoholu. Na bezplatné testování ministerstvo vyčlenilo deset milionů korun.

Autor: Stanislav Vintr (stv), ak, Petra Tachecí
Zdroj: www.rozhlas.cz/sever