Zraněními zdecimovaní Válečníci těsně padli v Levicích…

Astrum Levice vs BK Děčín – 80:77 (19:17, 40:41, 64:58)
Na lavičce domácích bylo díky širokému kádru připraveno zasáhnout do hry kompletních dvanáct hráčů, i když oficiálně chyběl v utkání top skórer Astrumu Willie Kemp společně s pivotem Jeremym Simmonsem a rozehrávačem Lukášem Bukovičem. Válečníci odjeli na Slovenskou pouze s devítkou hráčů, když chyběli zranění Jakub Houška, Míra Soukup, Vojtěch Čonka a také Luboš Stria.

V loňské sezoně jsme na tohoto slovenského soka nestačili ani v jednom ze dvou klání a zprvu toho třetího to příliš nevypadalo na změnu „nastoleného trendu“ – Levičtí vedení prozatimními asistenty Červenkou a Lutovským měli výborný vstup do utkání a již v polovině 3. minuty vedli po Gottseligově koši 9:2. Děčínští hráči jako by se po dlouhé cestě rozkoukávali na hřišti o něco déle, ale velmi brzy chytili ten správný rytmus a v minutě 7. srovnával úspěšnou dvoubodovou střelou Patrick Pope – 13:13. V závěru úvodního kvartálu se vedení přelévalo ze strany na stranu, ale šťastnější nakonec byli domácí, kteří díky závěrečné trojce Kylese strhli vedení na svou stranu – 19:17.

Druhá perioda se odehrávala v podobném duchu jako závěr té první, když oba týmy se střídaly v mírném vedení téměř se železnou pravidelností – nebo platil dokonce i vyrovnaný stav; tak tomu bylo ve 14. minutě po jedné šestce Gottseliga (26:26) i na přelomu 16. a 17. minuty zásluhou trojky Patricka Popea (35:35). V závěru úvodní půle byli o čtyři body vpředu naši hráči, ale úvodní dvacetiminutovku nakonec uzavřel (opět) trojkou – tentokráte přímo s klaksonem – Mrviš, který tak zpečetil poločasové skóre na 40:41 z pohledu svého celku.

Po návratu ze šaten kraloval na kurtu pouze jeden tým – a tím byli bohužel hráči Astrumu. Ti se díky šňůře 12:2! dostali na konci 24. minuty do devítibodového náskoku – 52:43. To byla pro svěřence Pavla Budínského opravdu studená sprcha, ze které se však úctyhodně rychle oklepali! Další tři minuty od stavu 52:43 jasně opanovali a jejich dominanci korunoval na konci 27. minuty košem na 54:54 Robert Landa. Třetí čtvrtina jako by se odehrála ve třech vlnách – první patřila Levicím, druhá Děčínu… a ta třetí opět Nuberovi a spol. V závěru třetí čtvrtky se Levice dostaly až do osmibodového vedení, za kterého se nám podařilo alespoň dva bodíky umazat, takže před poslední čtvrtkou řádné hrací doby platil stav 64:58.

V úvodu čtvrté čtvrtiny se naši hráči přiblížili soupeři na rozdíl tří bodů, ale to bylo bohužel na delší dobu vše. Levice si velmi chytře neustále udržovaly mírný odstup a nedovolily nám tak utkání více zdramatizovat. V polovině minuty 37. prohnal síťkou trojku Nuber a zajistil tak svému celku pohodlné osmibodové vedení – 73:65; stejný borec také 41 vteřin před závěrečnou sirénou proměnil důležitou šestku na 80:73. V úplném závěru ještě čtyřmi body snížil agilní Robert Landa, ale jeho druhý příspěvek z pole přišel bohužel již příliš pozdě – čtyři vteřiny před koncem… V závěrečných sekundách se nám tedy podařilo již pouze snížit a z levického kolbiště si tak nakonec odvážíme těsnou porážku 77:80.

Levice – Pane, Kyles, Lehman, Gottselig, Nuhanović
Děčín – Pope, Sanders, Jiříček, Alič, Sedmák

Body: Nuber 25 (+ 5 získaných faulů; trojky 5/3), Gottselig 15 (+ 14 doskoků -> double-double), Nuhanović 11 (+ 6 doskoků a 4 bloky; TH 5/5), Pane a Sýkora po 7, Kyles 6, Mrviš 5, Morávek a Vojtek po 2 – Sanders 18 (+ 6 doskoků a 4 asistence), Pope 16 (+ 9 asistencí), Landa 15 (+ 9 doskoků a 5 získaných faulů), Sedmák 9 (+ 6 doskoků), Alič 8, Jiříček 6, Bažant 5 (+ 6 doskoků); střelba 3 b.: 21/8 – 23/5; střelba 2 b.: 48/21 – 43/24; TH: 17/14 – 19/14; doskoky: 35:38 (útočné 11:11); chyby: 18:17; ztráty: 8:10; týmová validita: 83:87.