BK Děčín vs BK Prostějov

Semifinálové boje mezi naším celkem a Prostějovem odstartovaly v den Svátku práce, jenže paradoxně právě dlouhá příprava a práce mezi čtvrtfinále a semifinále jako by přišla na Hané naprosto vniveč – Orli nás v prvním utkání přehráli jednoznačně 93:60 (Slezák 22, Peterson 16, Cadri-Nicholson 13 – Stria 15, P. Houška 13, Burke 9) a ujali se vedení v sérii 1:0.

Válečníci nezačali úvodní klání série vůbec špatně a po úvodní desetiminutovce vedli dokonce o čtyři body (19:15). Ve druhém kvartálu však přišli o ošetřované Ella Sanderse s kapitánem Koubou a rázem byli po půli v plusu šesti bodů hostitelé (34:40 z děčínského pohledu). Třetí perioda byla z děčínského pohledu doslova tristní – Orli nás drtili ve všech směrech a jejich převaha se odrazila i na skóre, které platilo před závěrečnou čtvrtkou (47:69). Poslední čtvrtina se tak již víceméně jen dohrávala, na obou stranách zasáhli do hry i méně vytěžovaní borci včetně mladíků – konečná prohra 60:93 je tedy po solidním začátku velmi krutá…

Proč se nám nepodařilo lépe dohrát kvalitně rozjeté utkání? Co tedy bude potřeba zlepšit do odvety? Na to již našel odpovědi děčínský křídelník Tomáš Pomikálek – co tedy řekl o…:

…příčinách porážky: „Hlavní příčiny bych našel ve druhém poločase. Nedařila se nám střelba a nebyli jsme schopni si vytvořit tak dobré pozice. Naopak Prostějov měl sérii, kdy trefil všechno.“

…činnostech, které bude potřeba do pátku změnit: „Téměř všechno a hlavně věřit, že je dokážeme porazit.“

…kanonýrech Slezákovi s Petersonem, kteří v prvním klání nasázeli dohromady 38 bodů: „Jsou to jedni z hráčů, kteří jsou schopni nastřílet přes 20 bodů. A těžko můžeme předem odhadnout, který z nich to zrovna bude. Příští zápas to může být zase někdo jiný.“

…burcování fanoušků a potřebě jejich velké podpory: „Možná se nám v Prostějově leccos nepodařilo, ale budeme to chtít odčinit hned v dalším zápase – a čím více fanoušků přijde, tím lépe se nám bude hrát!“¨