Rubriky
Zprávy

Město začalo boj za lepší ceny tepla

Město Děčín se spolu se správci bytových družstev postavilo proti vysokým cenám tepla od společnosti Termo.

Na jednání řediteli společnosti Petru Šimoníkovi předal primátor města František Pelant materiál o vývoji cen tepla spolu s dotazy, na které město očekává odpověď. „Vysoké ceny tepla jsou neúnosné nejen pro město Děčín, ale také pro menší odběratele. Rozhodně se nám nelíbí, že Děčín má cenu tepla jednu z nevyšších v celé ČR,“ říká primátor města.

Výše ceny tepla má za následek, že řada odběratelů uvažuje o změně vytápění hlavně ve smyslu zřízení vlastních kotelen, což by mohlo negativně ovlivnit kvalitu životní prostředí ve městě. „Nechceme, aby se nám v Děčíně zhoršila kvalita vzduchu v důsledku vysokých cen tepla. Věříme, že se společně s dalšími většími odběrateli tepla dokážeme s Termem domluvit,“ dodal primátor.
Město společně se správci bytových družstev nyní čeká na reakci společnosti Termo. Následně se rozhodne, jak bude postupovat dál.

TERMO Děčín a.s. byla založena městem Děčín jako jediným akcionářem v roce 1995. V květnu roku 2000 se strategickým partnerem TERMO Děčín a.s. stala společnost MVV Energie CZ a.s. Od srpna 2005 je podíl MVV Energie CZ a.s. v TERMO Děčín a.s. 96,91 % a druhým akcionářem je statutární město Děčín, které drží 3,09 % akcií.

Zdroj: Magistrát města Děčín