Naši hráči Inter udolali až po tuhém, velmi tuhém boji!

BK Děčín vs Inter Bratislava – 78:70 (24:17 38:38 48:54)
Naši hráči vyrukovali do utkání s velkou aktivitou a po trojce Pomikálka a koši Strii vedli ve 2. minutě 5:2. Hosté během dalších dvou minut sice vyrovnali, ale stejně jako o minulém víkendu v derby opět výborně hrající Stria na začátku 6. minuty trefil trojku a soupeři jsme odskočili na rozdíl čtyř bodů – 14:10. Děčané své vedení navýšili v poslední minutě až na devět bodů zásluhou trojky Aliče; poslední slovo však měl hostující rozehrávač Ubilla, jehož úspěšný nájezd určil stav po deseti minutách na 24:17.

Solidní hra i vybudovaný náskok se však ve druhém kvartálu rozplynuly jako pára nad hrncem – nejprve ve 14. minutě snižoval Lüley trojkou na 28:24 – ani po oddechovém čase děčínského lodivoda však nepřišlo herní zlepšení a nejenže Trivunovič v 16. minutě srovnal na 30:30, ale o necelou minutu později se chvíli po příchodu na hřiště prosadil zpoza perimetru Rosival a strhnul vedení na stranu Interu – 30:31. Poločasový účet nakonec uzavřeli dva nejlepší střelci svých týmů – nejprve na děčínské straně úžasnou trojkou z velké vzdálenosti v poslední vteřině útoku otáčel Pavel Houška na 38:37, ale vzápětí se na druhé straně z čáry trestného hodu jednou prosadil Ubilla a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu 38:38.

Po poločasové poradě lépe vstoupili do hry borci v bílých dresech a ve 22. minutě byl po Sandersově koši s faulem stav 43:40. V dalších minutách ale přišlo až neskutečné střelecké trápení děčínské družiny a hosty za obratem táhl v této desetiminutovce nezastavitelný Ubilla – ten ve 27. minutě dvěma šestkami (a svým 19. a 20. bodem v zápase – paradoxně také posledními) zvyšoval vedení borců od Dunaje na šest bodů – 46:52. Šestibodové vedení nakonec hosté udrželi až do konce 30. minuty, po které na tabuli svítil stav 48:54 a nervozita by se dala v těchto chvílích v ČEZ Sportcentru doslova krájet…

Závěrečnou čtvrtku rozjeli Děčané náporem, když po Boyerově trojce a koši Pavla Houšky z rychlého protiútoku snížili nejprve na 53:54; následně se hosté trochu rozhodili i vlastní vinou, když rozehrávač Ubilla vyfasoval za protesty technickou chybu a tu potrestal dvěma proměněnými trestnými hody opět „Houšman“ a otočil stav na 55:54. Hosté se sice vzápětí opět dostali do tříbodového vedení, ale právě produktivní dvojice Boyer – Pavel Houška vzala hostům ke konci utkání definitivně vítr z plachet – ve 37. minutě nejprve proměnil druhý jmenovaný další dvě šestky, načež o chvilku později proměnil „JB“ trojku a rázem byl stav pro nás velmi příznivý! – 66:60. Pomyslný poslední hřebíček do rakve zasadil hostům tedy kdo jiný než reprezentační pivotman – na přelomu 39. a 40. minuty se dvakrát prosadil a po jeho druhém příspěvku, kterým zvyšoval na 74:65, si ještě bratislavský kormidelník Richard Ďuriš vybral oddechový čas. Žádný zázrak se však již nekonal a naši hráči si tak připsali proti slovenskému Interu jubilejní desátou domácí výhru sezony, která má konečnou hodnotu 78:70.

Statistické údaje:
Střelci: P. Houška 26 (+ 6 doskoků), Sanders 14 (+ 4 asistence; dvojky 5/4, TH 3/3), Boyer 10 (+ 4 asistence; trojky 5/3), Alič 10, Pomikálek 8 (+ 6 doskoků, 3 bloky a 6 získaných faulů), Stria 8, Žampach 2 – Ubilla 20 (+ 8 asistencí a 7 získaných faulů), Trivunovič 19, Gavran 12 (+ 10 doskoků – z toho 4 útočné), Kuffa 6, Pesic 5 (+ 7 doskoků) Lüley 5, Rosival 3; střelba 2 b.: 31/15 – 55/23; střelba 3 b.: 28/10 – 15/5; TH: 24/18 – 11/9; doskoky: 40:30 (útočné 12:9); chyby: 17:20; počet diváků: 870; nejlepší hráč utkání: John Boyer (Děčín).

Pavel Budínský (trenér Děčína): „Chci pogratulovat Interu k dobrému výkonu. Mám dojem, že každý tým se přijede do Děčína vybičovat k dobrému výkonu už jen kvůli té kulise. Děčínští fanoušci jsou zkrátka fantastičtí a týmy někdy hrají až na hraně svých možností. Už během týdne jsem upozorňoval, že úroveň Interu hodně stoupla hlavně s příchodem rozehrávače Ubilly, protože i to soukolí spoluhráčů jeho hru pochopilo. My jsme se snažili hrát nahoru-dolů, ale naši hru trochu poznamenalo, že jsme během týdne řešili nějaké odchody a drobná zranění, tak jsme měli trochu problémy se sestavou. Klasicky se nám moc nepodařila třetí čtvrtina, ale v závěrečné části jsme dali 30 bodů a utkání rozhodli. Celkově to byl vynikající test a jsem moc rád, že jsme museli hrát s vědomím, že bychom ho mohli ztratit. Byla to skvělá generálka před finišem základní části a skupinou A1, Ubilla hrál výborně, dával i těžké koše, takže klobouk dolů před Interem. My jsme rádi, že jsme tento zápas zvládli.“

Richard Ďuriš (trenér Interu): „Myslím, že jsme dnes viděli kvalitní zápas. Já jsem s průběhem překvapivě spokojený. Naše hra se blížila tomu, co bychom chtěli předvádět, ale jak je slyšet na mém hlasu, tak úplná spokojenost ještě není. Chci pogratulovat Děčínu k výhře. Odehráli jsme vyrovnaný duel s top družstvem a to by nám mělo dodat sebevědomí do té spodní nadstavbové části. Myslím, že i diváci museli být spokojení. Nás samozřejmě mrzí prohra, ale s předvedenou hrou můžeme být spokojení. V závěru jsme několikrát nedoskočili balón a nedali zpod koše, což podle mě utkání rozhodlo. Ještě jednou gratuluji soupeři.“

Základní sestavy: Děčín – Sanders, Pomikálek, Stria, Landa, P. Houška
Inter – Ubilla, Žilík, Trivunovič, Kuffa, Gavran

Absence: Děčín – Jan Jiříček (zranění), Williams a Mařík (oba během týdne z klubu odešli)
Inter – Oliver Tot (rozehrávač), Tomáš Ďurana a Jaroslav Musil (křídla)