Napodruhé jsme již na Nymburk nevyzráli a z jeho palubovky odjíždíme poražení

ČEZ Basketball Nymburk vs BK Děčín – 75:47  (23:10, 47:25, 54:35)
Naši hráči tušili, že svěřenci Rona Ginzburga na ně po budou chtít vlétnout již od prvních minut a uštědřit tvrdou vendetu za vysokou porážku v Děčíně. A tyto prognózy se také začaly zkraje utkání naplňovat – v polovině 2. minuty sice srovnával Alič na 2:2, ale o necelé tři minuty nato se po asistenci Bendy trefil za tři body Křemen, zvýšil na 12:2 pro domácí a děčínský kormidelník si raději vybral svůj první time-out. Ani po něm však Středočechům nezvlhnul střelecký prach a ti i nadále navyšovali své vedení, které se v 7. minutě po Wilsonově koši vyšplahlo na šestnáct bodů – 21:5. Do vyššího trháku se naštěstí již domácí nedostali a i díky trojce Boyera, která první desetiminutovku uzavírala, snížili nakonec Děčané na 23:10.

Na začátku druhé čtvrtiny se na hřišti odehrávala vyrovnaná partie, čemuž odpovídal i průběžný rozdíl ve skóre, který byl na začátku 15. minuty po Striově koši s faulem stále třináctibodový – 30:17. Sanders a spol. zlepšenou obranou dokázali s domácími držet krok a zkraje 16. minuty držet manko na velmi příznivých jedenácti bodech. V závěru první půle se však opět projevila obrovská síla a nasbírané zkušenosti Ginzburgových svěřenců, kteří během necelých čtyř minut dokázali své vedení o jedenáct! bodů navýšit a do kabin se tak nakonec odcházelo za stavu 47:25 mnohem veseleji nymburským hráčům.

Třetí desetiminutovka byla bodově nejchudší ze všech a skóre se v ní měnilo jen minimálně. Z děčínských borců se v ní nejvíce dařilo Tarvisi Williamsovi, který nejprve ve 24. minutě snižoval na 47:30 a o necelé tři minuty později platil po jeho koši stav 51:33. I když se v tomto kvartálu Lvi střelecky trápili, naši hráči toho bohužel nedokázali využít k výraznější redukci skóre a tak i po třetí čtvrtce svítilo na světelné tabuli pro domácí velmi příznivé skóre 54:35.

V poslední čtvrtině zápasu už si domácí vedení v poklidu hlídali a v závěru se jim ho ještě podařilo navýšit. V závěrečné periodě zápasu byl na nymburské straně hlavním ofenzivním tahounem pivot Drew Naymick, po jehož koši ze 34. minuty byl stav 61:39 a o tři minuty později stejný hráč zvyšoval na 66:41. Děčínský celek dokázal ještě manko stáhnout pod dvacetibodovou hranici zásluhou dvou šestek Sanderse z konce 38. minuty – 66:47, přesto si Nymburčané v závěru ještě otevřeli malou střelnici a hlavně díky produkci Palyzy s Křemenem si nakonec připsali vítězství 75:47. Trochu paradoxně nám oplatili prohru ze 3. kola téměř stejnou mincí, když výsledek prvního zápasu byl 75:48 v náš prospěch…

Nymburský kouč Ron Ginzburg nemohl v utkání počítat se službami rozehrávače Eugena Lawrence, křídelníka Chestera Simmonse i nedávné posily, chorvatského pivota Šimeho Špraljy (všichni kvůli cizinecké kvótě). Na děčínské straně stále chyběl dlouhodobě nemocný pivot Míra Soukup.

Základní sestavy: Nymburk – Lenzly, Pumprla, Křemen, Benda, Wilson
Děčín – Sanders, Stria, Alič, Williams, Pavel Houška

Statistické údaje v kostce:
Body: Wilson 19 (+ 6 doskoků), Naymick 11 (+ 9 doskoků), Benda 10 (+ 8 doskoků a 2 bloky; střelba z pole 6/5, validita 21), Pumprla 9, Lenzly 7 (+ 5 získaných faulů), Křemen 6 (+ 6 doskoků), Nečas 5 (+ 6 doskoků a 3 získané míče), Palyza 5, Abrams 2, Kříž 1 – Williams 11 (+ 10 doskoků -> double-double), Alič 10, Stria 7, Boyer 5, Pomikálek 4, Sanders 4, J. Houška 3 (+ 9 doskoků a 3 získané míče), P. Houška  2, Landa 1; střelba 3 b.: 19/5 – 15/2; střelba 2 b.: 44/25 – 44/15; TH: 18/10 – 21/11; doskoky: 47:29 (útočné 13:9); chyby: 20:21.