Rubriky
Dětem

Zoo: Zažeňte nudu se zvířátky

O podzimních prázdninách hurá do zoo! Děčínská zoologická zahrada připravila na termín od středy 26. do neděle 30. října zajímavý program nejen pro školáky. Zahnat nudu se zvířátky bude možné jak v zoo na Pastýřské stěně, tak v Expozici Rajské ostrovy.

Zoo – Pastýřská stěna

Pro soutěživé typy bude v zoo po celou dobu k dispozici stanovištní soutěž, která prověří soutěžící z toho, zda vědí, jak se zvířata v těchto měsících již připravují na zimu. Odměnou pro vítěze bude odlitek stopy medvěda grizzly, vlka eurasijského nebo rysa ostrovida. Losování ze správných odpovědí proběhne hned v pondělí 31. října. Od středy do pátku pak bude možné se vždy v době od 13 do 14 hodin povozit na koních a každý den pak také ve 14,30 h shlédnout komentované krmení medvědů grizzly.

Expozice Rajské ostrovy

I Rajské ostrovy slibují na dny podzimních prázdnin mnoho zajímavého. Nejen, že bude možné v těchto dnech najít v této unikátní expozici kousek exotiky v mlhavém a deštivém podzimu, ale také si zde budou moci návštěvníci každý den užít komentované krmení vybraných zvířat.  „Ve středu to bude od 11 hodin leguán kubánský, ve stejný čas ve čtvrtek uvidíte, jak se krmí hadi hroznýšovci kubánští, v pátek od 10 hodin se můžete těšit na komentovanou baštu u poloopic outloňů malých. V sobotu čeká návštěvníky v 10 hodin pěkná podívaná u velkého mořského akvária a v neděli ošetřovatelka návštěvníkům při krmení představí ještě jednou leguána kubánského,“ vyjmenovala tisková mluvčí zoo Alena Houšková.

Podzimní prázdniny v zoo si lze stále ještě užít za zvýhodněné říjnové vstupné. Děti mohou do zoo za 30,- Kč, dospělí pak za 50 Kč. Zakoupení vstupenky v zoo opravňuje příchozí k návštěvě Rajských ostrovů již zcela zdarma. V měsíci říjnu platí toto zvýhodnění i naopak. Otvírací doba – zoo: od 8 do 17 h / Rajské ostrovy: od 9 do 18 h