Rubriky
Sport Zprávy

Děčín potřetí v řadě vyšel bodově naprázdno, padl doma s Kláštercem 2:3

V rámci šestého kola druhé hokejové ligy přijel do Děčína tradiční soupeř, HC Klášterec nad Ohří. Ten zatím neprohrál ani jedno utkání a tak byl na ledě Děčína mírným favoritem. Papírové předpoklady hosté naplnili a z ledu Děčína vezou zpět domů všechny tři body.

Přitom úvod zápasu patřil Děčínu. Po chybě hostující obrany měl Zika před sebou odkrytou branku, jenže puk mu bohužel přeskočil hokejku a branku tak nevsítil. Naopak o dvě minuty později diváci uviděli první branku. Ale do nesprávné klece. Žižka ujel podél mantinelu, dostal se až do těsné blízkosti Lavingera a nedal mu vůbec žádnou šanci – 0:1. Radost Klášterce trvala ale pouhých třináct vteřin. Ihned po buli se puku zhostil Zika a přihrál lépe postavenému Filipovskému, který se nemýlil – 1:1. V sedmé minutě pálil Zika z prostoru mezi kruhy a vyzkoušel tak pozornost Damaška v brance hostí. O minutu později však opět udeřili hosté. Řepík se proháčkoval až k Lavingerovi a zblízka ho prostřelil – 1:2. V závěru prvního dějství ještě zahrozila děčínská první formace, hostující obrana však byla proti tomu, aby domácí vyrovnali.

Začátek druhé třetiny patřil domácím. Nejprve ujel podél mantinelu Zika a po jeho nenápadné střele zaduněly betony Damaška. Ve 26. minutě měl velkou šanci Šnajdr, jenže puk po jeho projektilu skončil těsně na brankové čáře. V polovině zápasu se naskytla Děčínským obrovská šance na vyrovnání. Hráli totiž přesilovou hru 5 na 3, kterou po dvaceti vteřinách dokázali využít. A opět u toho byla první lajna. Filipovský dostal přesnou přihrávku před odkrytou branku a nekompromisní střelou vyrovnal stav utkání – 2:2. Ve 37. minutě mohli jít hráči Děčína do vedení. Šnajdr po blafáku a následné střele ale poslal puk jen do náruče Damaška. 

Ve 43. minutě dostal hostující Toman trest 4 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí a oslabil tak svůj tým. Jenže srovnat skóre utkání se nepodařilo. Hosté dobře bránili a k větším šancím Děčín nepouštěli. V 52. minutě se do samostatného úniku dostal Oliverius, ve vyrovnávací branku však svou šanci nepřetavil. Naopak v 56. minutě rozhodli o zisku tří bodů hosté, kteří se zásluhou Mužíka, jenž po střele od kruhů vymetl pavučiny v brance Děčína, dostali do vedení – 2:3. To si do závěrečné sirény udrželi a získali všechny tři body.

HC Děčín – HC Klášterec nad Ohří 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
 Filipovský (Zika, Oliverius), 33. Filipovský (Oliverius, Zika) – Žižka (Bečvář, Miklovič), 8. Řepík (Řezníček), 56. Mužík (Kocek, Kalinovič)

Sestava HC Děčín:
Lavinger (Zámostný) – Drahorád, Stezka, Kaltenböck, Hříbal, Sádovský, Mizera, Molnár – Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Řídel, Šnajdr, Stibor, Myšík, Drnec, Chládek, Nikl

Zdroj: HC Děčín