Rubriky
Zprávy

Děčínská ČSSD odmítla Paroubka na prvomájových oslavách

Severočeští sociální demokraté dali bývalému předsedovi strany Jiřímu Paroubkovi opět najevo, že ho v regionu nechtějí. Děčínská ČSSD ho odmítla přijmout na prvomájových oslavách. Paroubek musel na poslední chvíli měnit program, aby předešel tomu, že mu vlastní spolustraníci vypnou mikrofon.

„Pan předseda místní organizace Pavel Sinko mi účast na oslavě v Děčíně nedoporučil. Stejně jako Jiřímu Šlégrovi. Je to zvláštní, ale rozhodli jsme se tam proto nejet,“ řekl Paroubek.

Paroubek děčínskou buňku dlouhodobě kritizuje. Sinkovi kromě toho neustále předhazuje, že byl ještě za minulého režimu odsouzen na osm měsíců nepodmíněně za korupční jednání, přestože byl jeho trest zahlazený. Do toho vede spor s novým krajským vedením ČSSD a jeho předsedou Arnem Fišerou, který sesadil jeho spojence Petra Bendu (jak severočeská ČSSD nepustila Paroubka do zasedačky, čtěte zde).

„Pánové Fišera a Sinko, to je politická galerka. Sinko byl dokonce odsouzen. Takový člověk by v politice vůbec neměl být. To jsem už řekl a za tím si stojím. A jestli si myslí, že budu mlčet, tak se mýlí,“ zopakoval Paroubek.

Pavel Sinko nezastírá, že Paroubka v Děčíně nechce. „Dochází k atakům a pomluvám, naposled minulý týden pan Paroubek pomluvil pana Fišeru v médiích, a to by neměl. Proto jsem mu řekl, že by se tu mohl vystavit konfliktu, a to jsem nechtěl,“ uvedl Sinko.

Zákaz dostal i Paroubkův spojenec Benda
Zákaz jet do Děčína dala místní organizace i bývalému krajskému šéfovi Petru Bendovi.

„Tomu jsem řekl, že není pozvaný, ať nejezdí. On nám tu přes mladé sociální demokraty pořád dělá strašně zle,“ sdělil Sinko. Připomněl tak bouřlivou schůzi z minulého úterý, na které byl zvolen staronovým děčínským předsedou.

„Hodinu před tím někdo naším jménem začal obvolávat členy s tím, že schůze se odkládá. Takové lumpárny nám tady dělají lidé, kteří se kamarádí s panem Bendou,“ prohlásil Sinko (rozhovor s poslancem Foldynou).

Děčín tak nejspíš příští rok zažije sociálně demokratické oslavy Svátku práce dvě. „Oba pánové mne vedou k tomu, abychom zde příští rok s Jiřím Šlégrem zorganizovali oslavu sami,“ poznamenal Paroubek.

Andrea Angermannová MF DNES

Zdroj:http://usti.idnes.cz/clanek.asp?c=A110502_1577257_usti-zpravy_alh