BK Děčín dnes míří do Nymburka

Semifinálová série mezi děčínským celkem a hráči Nymburka napíše své třetí pokračování tuto sobotu od 18 hodin v nymburském Sportovním centru. V prvním utkání vyválčili svěřenci Rona Ginzburga velmi šťastné vítězství až v prodloužení a podobně tomu bylo i tuto středu v ČEZ Sportcentru. Děčané na svého soka vlétli s velkou vervou a chutí a patřil jim úvod zápasu; poté se sice dostali do ráže i hosté, ale výborné ligové utkání hrané ve vysokém tempu dlouho nemělo jasného favorita na vítězství – na moře pochvalných slov k tomuto zápasu reagoval trenér Nymburka takto: „Říkám vám to pořád – nepodceňujte českou ligu!“ Během třetí čtvrtiny si náš celek vypracoval až dvanáctibodové vedení, ježe poté na pár minut jako by usnul na vavřínech a rázem jsme místo vedení o dvanáct bodů o jeden prohrávali. V poslední čtvrtině jsme na konci 35. minuty vedli o devět a na konci 38. ještě o pět bodíků, jenže finiš zápasu si pod svá křídla vzali chladnokrevní Chester Simmons (kterému se jinak také přezdívá trefně „Zabiják“), Afik Nissim a Ladislav Sokolovský a hlavně jejich zásluhou si nakonec Středočesi odváželi domů další těsné vítězství 84:79 (nejl. střelci: Simmons 20, Nissim 17, Sokolovský 14 – Sanders 19, Hatcher 18, Alič 13).
Ano, zápas to byl sice krásný a oku i neutrálního diváka lahodící, jenže letos již potřetí se smolným koncem pro naše barvy – velmi výstižně a trefně ho Míra hodnotí i s odstupem času: „Zápas to byl moc pěkný, opět se špatným koncem pro nás.“

Minulý zápas zhodnotil svým pohledem děčínský pivotman Míra Soukup:

Hráč s přezdívkou „Soky“ se snažil také najít faktory, které utkání rozhodly a jestli Nymbuk opravdu těžil v závěru ze své větší zkušenosti z vypjatých zápasů: „Asi naše bojácnost najet pod koš. V závěru jsme všechno chtěli střílet z dálky a většinou nám to nevyšlo.“

Jak jsem již psal ve svém článku výše, ve třetí i čtvrté čtvrtině jsme svého soupeře měli dvakrát na lopatě a ještě na konci 38. minuty vedli, přesto jsme nakonec utkání ztratili – tyto dva momenty vidí i „Soky“ jako klíčové úseky, kdy se v zápase „lámal chleba“: „Když jsme si 2x ve druhém poločase nebyli schopni pohlídat vedení o dvanáct a poté i o devět bodů.“

Web nbl.cz dokonce utkání nazval „Gladiátorským zápasem sezony“, což jasně dokazuje, že tento zápas byl opravdu reklamou na výborný basketbal. Soky přiznává, že je to sice příjemné zjištění odehrát s Polabany zápas roku, ale pro náš celek má stále hořkou příchuť: „Když bychom vyhráli, tak to asi nejlepší zápas byl. Ale takhle je to jeden ze tří zápasů, které jsme s Nymburkem smolně prohráli o dva, tři a pět bodů.“

Výtečným děčínským fanouškům se podařilo v zápase vytvořit avizované „Bílé peklo“ a po celých čtyřicet minut hnalo vyprodané ČEZ Sportcentrum své miláčky za vítězstvím – i děčínský pivotman jim složil velkou poklonu: „Většina diváků přišla v bílém a ta suprová atmosféra, kterou vytvořili, je neopakovatelná.“
Letos se děčínští hráči již třikrát v Mattoni NBL přesvědčili, že se se Středočechy dají sehrát velmi vyrovnané bitvy a rozhodně svěřenci Pavla Budínského ještě neskládají zbraně, což jen podrthují Mírova motivující slova s čím (jakou taktikou) pojedou do Nymburka: „S tím, že musíme vyhrát. Žádný z hráčů ještě nechce konec sezony.“

Sokyho postřehy k blížícímu se třetímu semifinálovému klání:

Na otázku, co bude potřeba do soboty zlepšit, popř. změnit, abychom konečně svého soka přemohli, se mi dostalo následující odpovědi: „Oba dva zápasy v semifinálové sérii hrajeme dobrý basketbal, asi nám chybí trochu toho pověstného štěstí.. :-)“ Věřme, že se právě to pověstné sportovní štěstíčko přikloní na stranu našich hráčů v sobotu v Nymburce a jim se tedy ještě podaří vrátit sérii zpět do Děčína – WIN TOGETHER!

Další názory k utkání z úst děčínského kapitána Jakuba „Kouby“ Houšky a nymburského křídelníka Pavla Slezáka naleznate na stránce http://www.basket-nymburk.cz/clanky/01-mattoni-nbl/1258/bude-to-posledni-zapas/.

Názor BK Děčín

Mgr. Pavel Budínský (hlavní trenér): „Třetí utkání v této sérii může být naším posledním v letošní sezóně. Anebo taky bude odměnou za úsilí, které jsme v předchozích 85 minutách vložili do hry. Každý, kdo sleduje tuto sérii, moc dobře ví, že jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem a dokonce jsme i mohli dvakrát vyhrát. Skutečnost je však taková, že 2:0 prohráváme a náš tým se nachází v klinické smrti. V našem klubovém erbu je napsáno, že budeme vždy bojovat do posledního dechu za jakýchkoli okolností. Proto jsem si jistý, že i když naše situace není dvakrát růžová, necháme na hřišti všechny zbytky sil a pokusíme se tuto sérii vrátit zpět do Děčína, především pro naše fanoušky, kteří byli v této sezóně vynikající podporou a jistě by si zasloužili minimálně další jeden zápas.“

Adam Žampach (hráč): „Rozhodně pro nás nekončí sezona a doufam, že se nám podaří v Nymburce vyhrát i když to nebude vůbec jednoduché,ale počítám s tím že přijede opět hodně našich diváků a vytvoří nam skvělou atmosféru. „