BK Děčín – BK JIP Pardubice … 50:70

Sobotní program Mattoni NBL nabídnul čtyři klání. Ve skupině A1 dokázaly Pardubice smést Děčín z jeho vlastní palubovky, na níž zvítězily o dvacet bodů. Ve skupině A2 dokázal USK dobýt hřiště Kolína, naopak svá království uhájily Svitavy a (s problémy) Opava.

Děčín odehrál s Pardubicemi – jak se předpokládalo – vyrovnaný první poločas. Především díky výborné obraně ve druhé čtvrtině dokonce po dvaceti minutách vedl o tři body. Druhých dvacet minut však bylo pro Severočechy synonymem noční můry! Za celý druhý poločas dokázali Děčínští na vlastní palubovce nastřílet mizerných 17 bodů, naopak JIPka se ve třetím kvartálu střelecky chytila a s týmem Pavla Budínského bylo rázem zle. Nakonec hosté odváží nesmírně cenné dvacetibodové vítězství, k němuž dokráčeli za pomoci báječné obrany, drtivé převahy na doskoku (46-32), větší úspěšnosti střelby a většího počtu kvalitně hrajících individualit. Děčínské slovutné trio Alič – Hatcher – Pavel Houška nastřílelo dohromady 17 bodů…

BK DĚČÍN – BK JIP PARDUBICE 50-70

Body: Sanders 10, Stria 8, J. Houška a Alič 7, Hatcher 6, Landa a P. Houška 4, Soukup a Pomikálek 2 – Bohačík 15, Arnold 14 (11 doskoků), Tóth 12, Hampton 9, Pospíšil 6, Kraus 5, Sýkora a Černošek 4.
Střelba za 2 body: 45/15 – 43/22.
Střelba za 3 body: 18/5 – 20/4.
Trestné hody: 13/5 – 21/14.
Osobní chyby: 20 – 19.
Doskoky: 32 – 46.
Ztráty: 12 – 12.