Prodloužení se smutným koncem

Vyrovnaná a dlouhá bitva, kterou rozhodlo až prodloužení. Takový byl zápas Olomoucka a Děčína, ve kterém oba celky nastoupily bez svých pivotů – domácím chyběl hvězdný Douglas a Válečníci postrádali Pavla Grunta.

Olomoucko, které prohrálo poslední dva zápasy a především prohra v Kolíně o 24 bodů hodně zabolela, nezačalo střetnutí zle a na úvodní body Carlsona odpověděli Morgan a Josipovič – 4:2. Pak ale vyrovnal Landa, Děčínu se začalo dařit na útočném doskoku i v obraně, a v polovině úvodní desetiminutovky to bylo po koši Žikly 7:8. Stejný hráč pak přidal další čtyři body, naopak domácí chybovali, a po trojce Autreyho vedli naši 9:15. V závěru už padly jen dvě šestky na každé straně, takže před druhou čtvrtkou platil stav 11:17. Tu otevřela trojka Žikly, vzápětí přidal trojku i Autrey a když se trefil za dva body také Skalička vedli hosté 11:25! Olomoucko se ovšem včas probralo, především Palyza s Váňou začali chytat střeleckou slinu, přesto Děčín vedl v polovině této desetiminutovky po koši Šišky 19:30. Ve zbylém čase se ale stále více prosazovali domácí, k Palyzovi se začal přidávat i Josipovič, a minutu před poločase se náskok našich smrskl na pouhé dva body 30:32. Pak sice Carlson trefil trojku, ale Kouřil v posledních vteřinách snížil na 32:35.

Vstup do druhé půle patřil čtyřem bodům Josipoviče, na což ovšem odpověděl Carlson košem s faulem (36:38) a začala vyrovnaná bitva, v níž Válečníci dokázali skórovat, ale Olomoucko ihned kontrovalo, a tak po pěti minutách a trojce Palyzy bylo vyrovnáno 46:46. Poté Palyza přidal další trojku a Morgan dva body, ale vedení domácím dlouho nevydrželo, o což se postaraly body Autreyho, Carlsona, Landy a na závěr čtvrtiny i jedna šestka Žikly – 55:56. Hned v úvodu čtvrté periody se prosadili Landa s Kroutilem a Děčín vedl 55:60. Na druhé straně ale odpověděli Josipovič, Palyza a Váňa, kteří vyrovnali na 60:60. A drama pokračovalo – Landa zaznamenal čtyři body, domácí vyrovnali, Feštr trefil trojku, Morgan vyrovnal po koši s faulem – 67:67. Poté to byli naopak hráči Olomoucka, kteří byli v mírném vedení, ale Děčínští vždy vyrovnali – 74:74.  Minutu před koncem Josipovič trestnými hody opět posunul svůj tým do vedení, jenže Pomikálek trojkou otočil na 76:77, následně pak jednou šestkou upravil na 76:78 a Válečníci měli nakročeno k vítězství. Bohužel, 10 vteřin před koncem byl faulovaný Palyza, trestnými hody vyrovnal na 78:78 a střela Autreyho v časovém presu už nebyla přesná.
Prodloužení bylo opět velmi vyrovnané a nervy drásající. Nejprve v něm vedlo Olomoucko 81:78, poté Landa šestkami a Pomikálek košem otočili na 81:82. Palyza kontroval trestnými hody, Feštr ovšem prohnal obroučkou trojku – 83:85. Radost ale Děčínu nevydržela dlouho, jelikož Sehnal trojkou otočil a následně Válečníci přes dva útočné doskoky nedokázali skórovat. Naopak na druhé straně Palyza proměnil trojku a po dalším získaném faulu jeden trestný hod – 90:85. Hosté zásluhou Pomikálka snížili na 90:87, ale Palyza další šestkou dostal rozdíl mimo dosah jedné střely, která sice přišla, ale nebyla přesná a Olomoucko vyhrálo 91:87.

„Podali jsme dnes velmi dobrý výkon, dvacet pět minut jsme vedli a odmakali celý zápas na sto procent. Bohužel, chybí tomu ta třešnička v podobě vítězství,“ povzdechl si po utkání trenér Děčína, Tomáš Grepl.
Olomoucko dotáhla k výhře trojice Palyza, Josipovič, Morgan, která nastřílela 69 bodů svého týmu. Lídrem byl Lukáš Palyza, který dal 27 bod. měl 12 doskoků a získal 10 faulů. Josipovič zlobil děčínskou obranu pod košem, kde proměnil 10 z 15 střel. Morgan pak odehrál svůj nejlepší zápas  v dosavadním průběhu KNBL, když nastřílel 20 bodů a měl 10 doskoků.
Na straně Děčína byl nejlepší Robert Landa, jenž předvedl heroický výkon a blýskl se 16 body a 9 doskoky. Dvojcifernými střelci byli ještě Autrey, Carlson, Pomikálek (k 12 bodům přidal 12 doskoků) a Žikla.
Děčín svého soupeře jasně přestřílel, ale ve dvojkách měli úspěšnost lepší domácí, v trojkách byla úspěšnost zcela vyrovnaná. Naši zahodili jen šest šestek, ale každá z nich mrzela. Na doskoku vyhrál jasně Děčín, dal více bodů z druhých šancí a měl také produktivnější lavičku, ale na výhru to tentokrát nestačilo.

Olomoucko: Kouřil, Morgan, Sehnal, Palyza, Josipovič
Děčín: Šiška, Ježek, Carlson, Pomikálek, Landa

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 91:87 po prodloužení

Body Olomoucka: Palyza 27 (3x 3, TH 8/11, 12 doskoků, 10 získaných faulů), Josipovič 22, Morgan 20 (TH 8/11, 10 doskoků, 6 asistencí), Kouřil 11 (1x 3, 6 asistencí), Váňa 5, Sehnal 5 (1x 3), Norwa 1, Goga 0, Dedek 0, Vašát 0.

Body Děčína: Landa 16 (9 doskoků), Autrey 15 (3x 3), Carlson 14 (1x 3), Pomikálek 12 (1x 3, 12 doskoků), Žikla 10 (1x 3), Feštr 8 (2), Šiška 5 (1x 3, 8 asistencí), Ježek 3 (1x 3), Kroutil 2 (6 asistencí), Skalička 2.

Střelba za 2 body 28/48:21/46, za 3 body 5/17:10/34, TH 20/30:15/21. Doskoky 37:49 (útočné 11:22), asistence 18:22, ztráty 10:13, fauly 23:28.

Nejlepší hráč: Lukáš Palyza