Dvůr Medvědům porážku oplatil, zvítězil 4:0

Hokejisté Děčína zajížděli v rámci jedenáctého kola druhé hokejové ligy do Dvora Králové, kde se střetli s místním RODOSEM. Ten napravil zaváhání v Děčíně, kde padl a před svými diváky bral výhru 4:0.

Úvodní dějství nepřineslo žádnou branku. I když se vylučovalo často na obou stranách. V deváté minutě nevyužili Medvědi přesilovou hru a chvíli na to hráli naopak v oslabení. Ovšem i hráči Dvora Králové ji nevyužili, navíc zbytečně faulovali a hrálo se ve čtyřech, poté zkrácenou početní výhodu Děčín znovu nedokázal přetavit v úvodní branku. V závěru první třetiny pak další oslabení Děčínští zvládli a poprvé do kabin se tak šlo za stejného stavu, jaký na ukazateli skóre svítil před úvodním vhazováním.

V sedmadvacáté minutě se už pohnulo skóre, a sice na straně domácího celku. JAN JEŽEK přetavil akci RODOSU ve vedoucí branku a rozradostnil domácí lavičku – 1:0. V polovině druhého dějství se poté trefil stejný hráč a Dvůr Králové vedl 2:0. Matějíček nahrál JANU JEŽKOVI, který tak prostřelil podruhé Lavingera. Medvědi se snažili o kontaktní branku, ta ale nepřicházela. Naopak byli ještě ke konci dvakrát vyloučeni a soupeř svůj dvoubrankový náskok držel i po závěreční siréně, která ukončila druhou periodu.

Polovina poslední části hry přinesla opět řadu vyloučení na obou stranách, kdy se znovu neměnilo skóre. Hostům se nedařilo dostat se na kontaktní branku a to vyhovovalo domácím hráčům. Ti poté navýšili svůj náskok, když se ve třiapadesáté minutě prosadil TOMÁŠ BROKEŠ, jemuž nahrál do střelecké pozice Dominik Šedivý – 3:0. V tuto chvíli to s Medvědy nevypadalo dobře a navíc čas rychle utíkal. Domácí brankář držel čisté konto a dále za svá záda nepouštěl další medvědí střely. V pěta padesáté minutě pak už výhru RODOSU pečetil JIŘÍ PŮHONÝ a nakonec se ukázalo, že jeho přesná trefa byla tou poslední, která v utkání padla – 4:0. Hokejisté Dvora Králové tak vymazali děčínské hráče, kterým nepovolili ani gól a oplatili tak Děčínu porážku z úvodu sezóny.

HC RODOS Dvůr Králové – HC Děčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Ježek, 31. Ježek (Matějíček), 53. Brokeš (Šedivý, Hrazdíra), 55. Půhoný (Dušek)

Lavinger (Kácha) – Loukota, Zicho, Kaltenböck, Mareš, Balcar, Tůma – Petráš, Sýkora, Oliverius (C), Faigl, Volráb (A), Chovanec, Zajan (A), Ineman, Kuchynka, Smola