Válečníci trápili Tury, ale nakonec těsně padli

Válečníci začali pondělní zápas koncentrovaně a bylo na nich vidět, že si udrželi herní rytmus. Výborný vstup do utkání předvedl kapitán Krakovič, který dal všech úvodních 8 bodů Děčína. Domácí se rozjížděli pomalu a hosté toho využili k vedení až o 9 bodů. Dekstone se snažil dobývat obranu, ale především skvělí Krakovič s Carlsonem v úvodním dějství zajistili Děčínu náskok 16:22. Na pět vstupních svitavských bodů odpověděl Autrey trojkou. Mírný náskok si tak po téměř celou druhou čtvrtinu udržovali hosté a šli s ním i do šaten o poločasové přestávce, kdy vedli 38:40.

Tuři do druhé půle nastoupili aktivněji a dostali se rychle do mírného vedení. Naopak na konci třetí čtvrtiny otáčely dvě trojky (Pomikálek a Šiška) a trestné hody (opět Pomikálek) skóre v děčínský prospěch. Konečné slovo po třiceti minutách však měli domácí, když Svoboda a O’Brien dali Svitavám náskok třech bodů 58:55. Domácí pak závěrečné dějství začali šňůrou 9:0, aby následně šli do nejvyššího vedení v zápase (75:61). Jak je ale u Válečníků zvykem, nevzdali se a s blížícím se koncem se dostávali blíže a blíže k Turům (80:75 a 82:77). Ve 40.minutě ještě snižoval Feštr, další snažení už však koš nepřineslo. Utkání tak skončilo 86:81.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Gratuluji domácím k prvnímu bodu v sérii. Zápas byl velmi intenzivní, a v prvním poločase jsme hráli velmi dobře. Ve druhém už nám asi chyběla trochu energie a prohrávali jsme na obranném i útočném doskoku, což s největší pravděpodobností zápas rozhodlo. Snažili jsme se bojovat až do konce a já chci svým chlapcům poděkovat za odpracovaných čtyřicet minut. Bylo vidět, že po náročné sérii s Opavou jsme měli těžké nohy, i když namotivováni jsme byli správně. Uvidíme, jak budeme vypadat zítra ráno, ale opět budeme bojovat, abychom byli důstojní soupeři týmu, který je velmi kvalitní.“

Lubomír Růžička, trenér DEKSTONE Tuři Svitavy: „Děkuji za gratulaci a myslím, že jsme dnes viděli bojovné utkání hrané ve veliké intenzitě. My jsme nastoupili trochu ne snad nekoncentrováni, ale udělali jsme v obraně řadu laciných chyb, které soupeř dobře trestal. Děčín byl v úvodu lepší, my jsme ale do druhé čtvrtky nastoupili s pozměněnou sestavou a udělali pár dobrých rozhodnutí, přesto jsme v poločase prohrávali o dva body. Hodně nás sráželo devět ztrát. Rozhodl nástup do třetí čtvrtky, kdy jsme si vybudovali bodový polštář, ale Válečníci jsou zkrátka Válečníci, bojují a dotáhli se na tři body. V poslední čtvrtce nám svědčilo, že O’Brien šel na čtyřku, což nám pomáhalo v přechodové fázi. Dali jsme dvacet tři bodů z rychlých protiútoků, což je hezké číslo, naopak mě mrzí naše trojky, z nichž řada byla otevřená.“

Svitavy: Marko, Slezák, Svoboda, Kovář, Aiken
Děčín: Šiška, Ježek, Carlson, Landa, Krakovič

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK ARMEX Děčín 86:81 (16:22 38:40 58:55)
Body Svitav: O’Brien 22 (1x 3, TH 7/7, 7 doskoků, 7 získaných faulů), Aiken 15 (8 doskoků), Svoboda 12 (2x 3), Marko 11 (TH 7/8, 6 asistencí, 6 získaných faulů), Puršl 7, Jelínek 7, Kovář 4, Slezák 3 (1x 3), Teplý 3 (1), Číž 2.

Body Děčína: Autrey 22 (2x 3, 4 asistence), Krakovič 12, Šiška 11 (3x 3, 5 asistencí), Pomikálek 9 (1x 3), Carlson 8 (2x 3, 6 doskoků, 3 bloky), Feštr 8, Ježek 6, Landa 4, Kroutil 1, Žikla 0.
Střelba za 2 body 26/41:19/43, za 3 body 5/20:8/18, TH 19/28:19/21. Doskoky 40:30 (útočné 14:7), asistence 24:19, ztráty 17:11, fauly 25:25.

Nejlepší hráč: Sean O’Brien

Diváků: 1 014

Čtvrtiny: 16:22, 22:18, 20:15, 28:26