Ariete Prostějov vs BK Armex Děčín – 74:64 (16:12, 35:27, 55:45)

bk-prostejovZačátek pondělního utkání byl poznamenán kolísavým elektrickým proudem mimo halu způsobujícím zhasnutí světel. Zahřáté výbojky pak potřebují čas na znovu rozsvícení. Při rozcvičování týmů se tato situace několikrát opakovala, naštěstí po začátku utkání se stal výpadek pouze jednou. Válečníci začali soustředěně a po Striově trestném hodu šli do vedení 8:11. Do konce čtvrtiny však už přidal jen Pomikálek další TH a domácí vedli 16:12.

Především v začátku druhé desetiminutovky se nedařilo hostům bodově prosadit, ale díky dobré obraně se drželi na dostřel. V 17.minutě se díky zlepšenému pohybu míče a bez míče přitáhli na 27:25, pak zase zabrali Orli a do konce poločasu vedli 35:27.

Hosty v utkání limitoval vyšší počet ztrát, ostatní statistiky byly velmi srovnatelné. Válečníci však celé utkání bojovali a ve 29.minutě Jelínek trojkou přitahoval na 49:43! Domácí však dobře využívali amerického pivota Roseboro operujícího ve vymezeném území a znovu odskočili na 55:45.

V poslední čtvrtině se hosté ještě jednou nadechli k náporu, když dotáhli na 60:54. Domácí ale znovu kontrovali a dokázali už druhé semifinále dovést do vítězného konce 74:64. Další vyrovnaný souboj prokázal, jak zajímavá série v semifinále probíhá! Ve středu je na řadě další střetnutí, tentokrát hrané až od 20 hodin, opět v přímém přenosu ČT Sport.

BK ARMEX Děčín – Ariete Prostějov 74:64 (16:12 37:25 55:45)

Střelci Pro: Palyza 20, Roseboro 17, Tomanec 12, Marko 9, …
Střelci DC: Carter 16, Vyoral 13, Pomikálek 12, Jelínek 10, Šiška 6, Bažant 4, Landa 2, Stria 1, Ježek a Kroutil
Střelba 2b: 22/49 (45%) – 16/39 (41%)
Střelba 3b: 5/19 (26%) – 5/18 (28%)
TH: 15/20 (75%) – 17/20 (85%)
Doskoky: 37 (z toho 12 útočných) – 41 (10)
Asistence: 10 – 12
Ztráty: 12 – 19
Zisky: 8 – 7
Fauly: 25 – 23