Machac-PohodarTriatlon – to je plavání, cyklistika a běh. Tento krásný a náročný sport má za sebou další sezónu. Děčínský triatlonový oddíl Triade tak může bilancovat svou další úspěšnou činnost. Díky dobrým výsledkům, kvalitním triatlonovým závodům pořádaných v Děčíně a rostoucí členské základně se rok 2014 opravdu vydařil a opět posunul pomyslnou laťku výše.

V současné době má oddíl včetně dětí 27 aktivních sportovců, kteří se za rok zúčastnili celkem 35 triatlonových závodů v dospělých i dětských kategoriích, a to nejen v České republice, ale i na mezinárodním poli v Německu, Maďarsku a na Slovensku. Celkem to bylo přes 120 individuálních startů v triatlonových závodech.

Jako výkon roku byl ohodnocen dvojnásobné absolvování Ironmana Petrem Vostřelem v jednom roce, účast Jitky Jirušové na HALF IRONMANU v Budapešti a výkon Hynka Plachého na největším Evropském ironmanu v Německém Rothu.

Oceněna byly také účast na Mistrovství světa v horském triatlonu v Německu a to Jana Paciny a Pavla Roučka.  V dalších závodech sezóny vystoupali děčínští závodníci několikrát na stupně vítězů. Nejúspěšnějším dětským závodníkem je Marek Peterka, který se vedle triatlonu věnuje i kopané.

Samozřejmostí je účast členů oddílu na dalších sportovních akcích, jako jsou atletické závody včetně maratónů a závodů na horských kolech.

Triade, to jsou i velké sportovní akce pořádané v Děčíně jako je Iron Dumpling aneb Železný knedlík pod vedením triatlonisty a pólisty Ivana Parlesáka, Xterra Děčín a další včetně dvou dětských duatlonů, které zaznamenaly rekordní účast. Zejména dětské závody získávají na popularitě a mají vždy strhující atmosféru – to je nejen velký příslib do budoucna, ale i ukázka toho, že děti neztratily chuť sportovat.

Závěrečnou akcí sezony byl „Běh 17.listopadu“ na 5km na dráze a dětské běhy od 200m po 800m.

Díky zakladatelům závodu Jaroslavu Hauzírkovi, Marku Peterkovi a partě pořadatelů ASK Děčín se podařilo vybudovat akci s účastí vice než 200 sportovců a hlavně velmi důstojnou oslavu Státního svátku a uctít tak památku všech obětí komunismu.

Na akcích pořádaných Triade Děčín pro širokou veřejnost se v letošním roce zúčastnilo přes 1000 sportovců.

V roce 2015 se někteří vybraní členové klubu zúčastní Ironmana v Jižní Africe v Port Elizabeth.

Další úspěch na poli pořadatelském opět zaznamenal jeden ze zakladatelů závodu Xterra Děčín a mistr světa v kvadriatlonu Lukáš Matys – je hlavním manažerem triatlonu Evropských her v Ázerbajdžánském Baku a tak po olympijských hrách v Londýně 2012 a Hrách Britského společenství 2014 ve Skotsku je to další dosažená meta – blahopřejeme!

Tým kolem Xterry Děčín věnoval již pres 150 000,-Kč na podporu handicapovaným dětem a za to jim patří nejen uznání, ale i velký respekt.

Věříme, že i představitelé města Děčín si uvědomí množství odvedené práce dobrovolníků, kteří prostřednictvím sportu budují kulturní prostředí a bude je motivovat svým přístupem k pokračování v prospěšné činnosti v našem městě.

Na závěr chceme poděkovat všem partnerům, městu Děčín, skupině ČEZ, Všeobecné zdravotní pojišťovně, Vestě realitní kanceláři a hlavně také nadšencům a dobrovolníkům, bez kterých by nebylo možné akce pořádat.

Video, fotky a jiné informace naleznete na www.triade.cz
www.xterradecin.cz a www.cybi.cz/knedlik

Triade Děčín