Sobota 12. dubna patřila v Děčíně velkému úklidu. Město Děčín nechalo ve spolupráci s Technickými službami, a. s., rozestavět po městě celkem 16 velkoobjemových kontejnerů na různá stanoviště.
Zájemci do nich mohli celý den zdarma odkládat nepotřebný odpad, například vyřazené části nábytku, koberce, matrace, hračky či znehodnocené oblečení.
„Těší mě, že obyvatelé města tuto možnost využili. Letos se vybralo 26 tun objemného odpadu, což je o sedm tun více než loni. Cílem akce je umožnit lidem zbavit se nepotřebných věcí a zamezit vzniku černých skládek,“ říká náměstkyně primátora Anna Lehká (Volba pro Děčín), která má odpadové hospodářství ve své gesci.
Součástí akce byl také zpětný odběr elektrozařízení, během kterého se vybraly přes čtyři tuny elektroniky. Nákladní auta Technických služeb najela během jednoho dne se vším odpadem celkem 974 kilometrů.
Zdroj: Magistrát města Děčín