Děčín se rozloučil se základní částí výhrou nad Jabloncem

Po třech porážkách a poprvé v novém roce uspěli děčínští hokejisté, když v posledním kole základní části porazili na domácí půdě Jablonec 7:3. K důležitým bodům, které znamenají stažení náskoku na desáté místo, dopomohl hattrick Davida Tůmy, neskutečných pět asistencí Tomáše Faigla a premiérová trefa Bohuslava Nowáka.

Pátá minuta přinesla první vážnější možnost a měl ji na svědomí jablonecký Daniel Špaček, který byl osamocený před brankářem, nicméně Lukáš Lavinger si dokázal poradit. V polovině 11. minuty hráli hosté přesilovku 5 na 3, jenže všechny nebezpečné pokusy zlikvidoval skvělý Lavinger. Ve 14. minutě při početní výhodě se dostal k dorážce Lukáš Nezbeda, ovšem Jakub Jelínek zasáhl betonem. Jen co vkročil na led vyloučený Kryštof Bouřil, Děčín se radoval z úvodní branky v čase 15:01. Tomáš Faigl si počkal na vhodný moment přihrávky na Davida Tůmu a ten následně táhlou střelou rozvlnil síť brány – 1:0. V 18. minutě zkoušel Faigl překonat gólmana kličkou do bekhendu, avšak Jelínek mu zamezil ve skórování. Skoro půlminuty před první sirénou ujížděli při vlastním oslabení Tomáš Nezbeda s Davidem Tůmou, jenomže druhý jmenovaný nedokázal zasunout puk do klece za položeným Jelínkem.

Ve 23. minutě zkusil T. Nezbeda poslat kotouč o brankáře do sítě, ale Jelínek se jen tak tak vyhnul. O chvíli později ujel v oslabení Martin Jursa, ovšem Lavinger podržel svůj tým. V čase 25:21 Medvědi zvýšili vedení při akci dva na jednoho. Jan Tůma naservíroval puk Bohuslavu Nowákovi, pro kterého nebyl problém vsítit svůj první gól v dospělém hokeji – 2:0. Ve 34. minutě si sjel na levé straně k bráně Petr Hruška a po přihrávce od J. Tůmy mu chyběl kousíček, aby zvýšil náskok. V čase 35:48 Jablonec snížil, když Petr Had přesnou střelou využil přesilovku – 2:1. Odpověď přišla po 52 sekundách. V přečíslení 2 na 1 vyslal na gólmana dělovku Faigl, puk se poté odrazil na hokejku Davida Tůmy a ten zapsal svůj druhý zásah v zápase – 3:1. V čase 38:49 už to bylo 4:1. Tomáš Nezbeda objel bránu a trefil se přesně do levého horního růžku.

V čase 42:09 bleskově využil přesilovku Vladimír Brož, když se nadvakrát prosadil na brankovišti – 5:1. V čase 47:30 po pěkné stahovačce zkompletoval hattrick David Tůma – 6:1. Vlci korigovali o necelé dvě minuty později, z hrany kruhu pálil Michal Pavlů a překonal Lavingera – 6:2. V čase 52:21 bylo nařízené trestné střílení, jenž proměnil Lukáš Nezbeda – 7:2. Závěrečné slovo měl hostující Michal Pavlů, který prošel mezi dvěma obránci a následně zakončil akci svým druhým gólem – 7:3.

HC Děčín – HC Vlci Jablonec nad Nisou 7:3 (1:0, 3:1, 3:2)