Rubriky
Sport Zprávy

Los nadcházejícího ročníku Kooperativa NBL

Ve čtvrtek 7. 7., v den narozenin válečnického kapitána Tomáše Pomikálka, byl zveřejněn los nadcházejícího ročníku Kooperativa NBL! Liga začíná v sobotu 1.října,ale BK ARMEX Děčín do ni vstoupí o den později, v neděli 2. 10. 2022 v prvním derby na palubovce ústecké Slunety.

Ve druhém a třetím kole se Válečníci představí v domácím prostředí, když hned ve středu 5.10. hostí BK Kvis Pardubice a v sobotu 8.10 pak Era Basketball Nymburk. Následují Kolín venku a v pátém kole se mohou v Maroldovce fanoušci těšit na nováčka soutěže Slavii Praha (jíž budou mít možnost vidět už v přípravě). Do nabitého říjnového kalendáře se Děčínu vejde sedm úvodních kol Kooperativa NBL. Celý los naleznete ZDE.

Jednání povedou k určení termínu zápasu 13.kola v Pardubicích, kde zatím jasno není. V oblíbeném „mezisvátečním“ prosincovém termínu zavítá do Děčína Kolín, do jehož dresu se před novým ročníkem oblékl ex-válečník Ondra Šiška.

Federální pohár

V září se odehraje druhý ročník Federálního poháru, jehož premiéra se před loňskou sezónou osvědčila a pro 2022/23 se rozšíří na 16 klubů, z toho osm českých a osm slovenských. Děčín čeká atraktivní základní skupina v Kutné Hoře, kde se utká 9. – 11. září s kolínskými Medvědy a slovenskými celky Spišskí Rytieri (semifinalista) a Levickí Patrioti (mistr SR, vítěz AAC, účastník kvalifikace o Champions league).

V domácím prostředí ARMEX Sportcentra pak čeká pro naše fanoušky druhá fáze poháru, Final Four turnaj, který v pátek a sobotu 16. a 17. září sehrají Válečníci spolu s týmy umístěnými na stejné pozici v ostatních základních skupinách poháru, a to systémem 2x semifinále v pátek a o umístění v sobotu. Na tento turnaj budou platit permanentní vstupenky.

Příprava

Kádr A-týmu dostal tradičně po červnovém tréninkovém programu na červenec individuální plán tak, aby hráči dorazili na začátek společné přípravy v adekvátním fyzickém stavu. Tým se sejde v pondělí 8. srpna v Děčíně. Přípravné zápasy jsou v jednání jak s domácími, tak tradičně i se zahraničními soupeři. Rozpis bude zveřejněn po potvrzení termínů.

Zdroj: BK Děčín