Rubriky
Kultura Zprávy

Děčínská zoo bude už v pátek bavit handicapované

Už tento pátek bude děčínská zoologická zahrada opět patřit handicapovaným a chronicky nemocným. Bude se tu konat již 17. ročník akce s názvem Noc snů. Jde o večer plný nevšedních zážitků a splněných přání pro lidi s handicapem, pro které se zoo snaží zprostředkovat zážitky, které by možná v běžném životě kvůli svému postižení či nemoci neměli možnost prožít. „Jedinečnost této akce spočívá v tom, že se ve stejný okamžik koná na mnoha místech světa, každoročně se k ní připojuje téměř 300 zoologických zahrad po celém světě. Je pro ni vyhrazen vždy 1. červnový pátek, letos tedy 3. června od 18 hodin.

Akce je určena nejen pro klienty ústavů sociální péče, ale také pro nemocné děti z rodin. Letos si Noc snů u nás užije zhruba tři sta padesát hostů,“ popsala mluvčí Zoo Děčín Alena Houšková. V zajímavém programu nebude chybět divadelní představení, kapela, světelná show, malování na obličej, diskotéka, spousta soutěží a hlavně zvířat.

V souvislosti s konáním charitativní akce dojde k částečnému omezení provozu zoo. Pro běžné návštěvníky bude zoo v pátek 3. června otevřena pouze do 17 hodin. Vstupenky bude možné zakoupit nejdéle do 16 hodin.

17. ročník Noci snů finančně podpořil Ústecký kraj a podílí se na ní i spousta dalších sponzorů a dobrovolníků.

Myšlenka uspořádat Noc snů se zrodila v roce 1996 v Zoo Rotterdam, která uspořádala večer pro dětské onkologické pacienty tamní nemocnice. Poté se rychle rozšířila do celého světa a o osm let později se k ní jako první česká zoologická zahrada připojila i děčínská zoo. Postupně ji začaly realizovat i dalších české zoologické zahrady.

Alena Houšková
Zoologická zahrada Děčín – Pastýřská stěna, příspěvková organizace