Rubriky
Zprávy

Na Husovo náměstí se vrátily stánky pro trhovce

Od 1. dubna 2022 po několika letech opět ožije tržnice na Husově náměstí. Město Děčín se totiž rozhodlo navrátit sem stánkový prodej, který dosud probíhal na prostranství naproti hlavnímu vlakovému nádraží v Podmoklech. Ve středu 23. března bylo přestěhováno všech sedm stánků do tržnice, kterou město před lety zrekonstruovalo.

„Naším cílem je oživit jak původní tržnici, tak především celé centrum Podmokel,“ říká náměstkyně primátora Anna Lehká (Volba pro Děčín) a dodává: „Jsem ráda, že se prostor s tak obrovským potenciálem navrací ke svému původnímu užívání. Věřím, že prodejci si své zákazníky opětovně najdou na místě v centru Podmokel, které k tomu bylo určeno a zrekonstruováno. Navíc jsme připravili pro prodejce mnohanásobně lepší podmínky pro celodenní prodej, než tomu bylo před nádražím. Mají k dispozici sociální zázemí, snazší je i dopravní dostupnost,“ dodává náměstkyně.

Tržní místo „pod platany“ naproti vlakovému nádraží bylo zrušeno. Od pátku 1.dubna, kdy začíná běžný prodej například sadebního materiálu, si lidé budou moci již nakoupit v tržnici na Husově náměstí. Provozní doba je celoroční, od 6 do 22 hodin.

Zdroj: Magistrát města Děčín