Rubriky
Zprávy

Očkovací centrum v budově děčínského pracoviště ČVUT získalo statut velkokapacitního OC

Očkovací centrum v budově děčínského pracoviště ČVUT, které je v provozu již několik týdnů, nyní získalo statut velkokapacitního OC. Pokud bude dostatek vakcín, může naočkovat 800 až 1000 osob denně. Novinkou je, že při očkovacím centru Nemocnice Děčín začne pracovat i mobilní očkovací tým.

Provoz OC se již ustálil a funguje bez větších problémů. V současné době má centrum již statut 1. stupně, je tedy velkokapacitní a může naočkovat až 1000 osob denně.

„Očkování je v současné době jediným způsobem, jak se vypořádat s pandemií. Každá vakcína prochází před uvedením na trh rozsáhlými klinickými testy, které odhalí její případné nežádoucí účinky. Proto se lidé nemusejí obávat, že by jim by mohla vakcína uškodit. Všichni se chceme vrátit k normálnímu životu včetně dovolených. Očkování nám v tom pomůže,“ říká ředitele Nemocnice Děčín Michal Hanauer.

Aby návštěva očkovacího místa proběhla bez problémů, je třeba dodržovat pokyny zdravotníků a pomocného personálu. Objednaní se mají dostavit na očkování vždy až na registrovaný čas, je zbytečné chodit do centra dříve a pak zde čekat. Nikdo se nemusí bát, že se na něj nedostane. Očkovací centrum ještě upozorňuje, že nelze provádět změny termínu očkování.

Očkovací tým
Pro imobilní pacienty nově plánuje očkovací centrum děčínské nemocnice mobilní očkovací tým. Ten bude provádět vakcinaci u pacientů, kteří jsou upoutáni na lůžko, v místě jejich bydliště.

„Lidé se na nás často obraceli s dotazy na možnosti očkování imobilních pacientů. Krajský mobilní tým je však natolik vytížený očkováním v pobytových zařízení v celém kraji, že lidé z Děčínska musejí na vakcinaci čekat velmi dlouho. Proto jsem začal jednat s vedením Nemocnice Děčín a podařilo se mi domluvit vytvoření vlastního očkovacího týmu, který bude za pacienty zajíždět. Velmi děkuji za vstřícný přístup,“ vysvětlil Martin Pošta, náměstek primátora.

Očkovací centrum v budově ČVUT v Pohraniční ulici očkuje v současné době v průměrně 500 lidí denně. Pomoc s registrací osobám nad 70 let zajišťuje Odbor sociálních věcí a zdravotnictví na tel. 774 059 266. Občané mladší 70 let se mohou obrátit na linku 734 851 913, kterou provozuje SDZP družstvo v době od 8 do 15:30 hodin, případně mohou přijít osobně do místa provozovny na adresu Lužická 844/18, Děčín.

Od 3. května se mohou k očkování registrovat akademičtí pracovníci českých veřejných a soukromých vysokých škol. K očkování proti covid-19 se mohou registrovat i osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči. Nyní se již mohou na očkování registrovat osoby starší 50 let.

Zdroj: Magistrát města Děčín