Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

V obchodě ukradl maso
Policisté sdělili podezření z přečinu krádeže 64letému recidivistovi, který v obchodě ukradl maso. V Děčíně z chladicího boxu odcizil dvě balení uzené krkovice v celkové hodnotě necelých pět set korun, s ohledem na jeho trestní minulost byl případ kvalifikován jako trestný čin, za který by mohl jít až na dva roky do vězení.

Za volantem neměla co dělat
Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude zodpovídat 18letá žena, kterou koncem března zastavila policejní hlídka. Při lustraci dokladů policisté zjistili, že žena není držitelkou řidičského oprávnění, navíc vykazovala známky ovlivnění návykovými látkami. To potvrdil i rozbor odebrané krve, jehož výsledky policisté v uplynulých dnech obdrželi. Ve vzorku byla prokázána přítomnost metamfetaminu a jeho metabolitu amfetaminu v koncentraci, která podle platné legislativy vylučuje způsobilost k řízení motorových vozidel. Pokud případ skončí u soudu a žena bude uznána vinno, hrozí jí v krajním případě až roční trest odnětí svobody.

Vandal poškodil cizí auto
Pravděpodobně nadměrná konzumace alkoholu stála za vandalstvím 25letého muže, který ve Varnsdorfu poškodil cizí auto. Prověřovaný v odpoledních hodinách přistoupil k zaparkovanému vozidlu a lahví, kterou držel v ruce, bezdůvodně rozbil skleněnou výplň zadních dveří a na dvou místech poškodil lak karoserie. Podezřelého muže o několik desítek minut později policisté zadrželi, při dechové zkoušce mu naměřili 3,1 promile alkoholu. Majitel vozu vyčíslil škodu na více jak sedmnáct tisíc korun, zadrženému policisté sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci. Pokud případ skončí u soudu, hrozí muži v krajním případě až roční vězení.

21. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek
tiskový mluvčí
Oddělení tisku a prevence