Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Muž kopal do dveří domu, pak se pokusil utéct
Do bytového domu se v pondělí v ranních hodinách v ulici Radniční v Děčíně I dobýval neznámý muž. Podle oznamovatele, který se na linku 156 obrátil, se pokoušel vykopnout vchodové dveře, které svým jednáním poškodil. Když na místo přijela hlídka strážníků a vyzvala jej k vysvětlení celé věci, pokusil se z místa utéci. Úprk mu však nevyšel, strážníci jej po pár metrech dostihli a za použití donucovacích prostředků zadrželi. Následně muže předali kolegům z Policie České republiky. V současné době policisté prověřují podezření ze spáchání majetkového trestného činu.

Chlapec poškodil okno kostela
V sobotu v Podmoklech hlídka strážníků řešila chlapce, který rozbil vitráž u evangelického kostela. Na jeho protizákonné jednání upozornila hlídku kolemjdoucí žena. Hlídka na místě zajistila teprve devítiletého chlapce, který házel kameny do mozaikového okna, až se mu jej podařilo rozbít. Při podání vysvětlení strážníkům uvedl, že se k jednání nechal navést kamarádem. Jelikož se jednalo o historické okno a škoda by mohla dosáhnout částky vyšší než nepatrné, strážníci celou věc předali kolegům od Policie České republiky.

Krizová opatření ignorovali
Tajný mejdan odhalili boletičtí strážníci během kontroly zaměřené na dodržování protiepidemických nařízení. V Boleticích nad Labem se v podvečerních hodinách v suterénu panelového domu uskutečnila tajná oslava narozenin. Na akci bylo přítomno sedmnáct osob, kdy nejstarší bylo padesát čtyři a nejmladší teprve deset let. Takové akce jsou přitom za současné situace zcela zakázané. Po ukončení všech úkonů ze strany strážníků byli všichni zúčastnění vyzváni, aby v oslavě nepokračovali a rozešli se do místa svého trvalého bydliště. Výzvu všichni uposlechli a pokojně se rozešli. Pro podezření z několika protiprávních jednání byla věc postoupena správnímu orgánu.

Zdroj: MP Děčín