Dekstone Tuři Svitavy vs BK Armex Děčín 78 : 69

Po třech čtvrtinách byli Válečníci blíže k vítězství než hledající se domácí. Jenže v poslední čtvrtce přišlo na děčínské straně až příliš mnoho chyb a naopak málo bodů, čehož Svitavy využily k obratu a zisku třetí výhry v sezóně.

Válečníci začali duel dobře, když po trefách Pomikálka, Ježka a trojce Kotáska vedli 2:9. Jenže Tuři rychle odpověděli, na čemž měli největší podíl Johnson a Svoboda, který dvěma trojkami otočil na 12:11. Po koši Marka vedli domácí ještě 14:13, ale do přestávky už žádné body nepřidali, naopak Děčín byl v útoku produktivní a utekl na 14:24. Vstup do druhé desetiminutovky patřil domácímu Svobodovi, který zaznamenal během dvou minut osm bodů, naštěstí na druhé straně přišla trojka Kroutila, a tak Válečníci vedli 22:27. V polovině této části se trojkou prosadil děčínský mladík Boyko, díky čemuž naši odskočili na 25:36, po další trojce, tentokrát Pomikálka, to bylo dokonce 27:39. Ovšem Tuři také trefili dvě trojky, přesto si Válečníci stále udržovali mírné vedení, které minutu před poločasem a jedné šestce Ježka bylo 39:44. Ovšem přišla trojka Prolety a poločas skončil téměř vyrovnaně 42:44.
Druhý poločas zahájil Boyko svojí druhou trojkou, domácí dvakrát faulovali a Šiška trestnými hody navýšil na 42:49. Pak se skóre měnilo jen pomalu, takž dvě minuty před poslední přestávkou byl stav 47:55, když Pomikálek proměnil obě šestky. Tuři ale dál bojovali i bodovali, naštěstí poslední útok Děčína přinesl trojku Pomikálka, jež pečetila na 54:60. Poslední periodu načaly dvě děčínské ztráty, na druhé straně zasmečoval Johnson, ovšem Kotásek odpověděl rovněž dvěma body – 56:62. Avšak v dalších minutách se začaly do hry Válečníků vkrádat nepřesnosti, útoky domácích zastavovali jen za cenu faulů a Svitavští trestnými hody otočili na 64:62. Po trojce Svobody to bylo už 67:63, a protože Děčín dál chyboval, Tuři utekli na 72:63. Pak sice kapitán Ježek konečně prolomil střelecké trápení svého týmu, ale na jeho body soupeř vždy odpověděl stejnou mincí, takže dvě minuty před koncem to bylo 78:69 a tento stav se už nezměnil.

Děčín byl sice střelecky přesnější, ale vyprodukoval jen 43 střel. Naopak domácí si připsali 65 střel, z toho 32 trojkových pokusů a 11 z nich bylo úspěšných. A toto byl vlastně rozdíl ve skóre, protože ve dvojkách to byla „plichta“, v šestkách dali lehce více bodů Válečníci. Také na doskoku to bylo vyrovnané, ovšem Tuři měli daleko více útočných doskoků a dali více bodů z druhých šancí. Hosté naopak těžili z brejků, z nichž dali 23 bodů. Největší rozdíl byl ale ve ztrátách, kde jich Válečníci vyprodukovali 25, což je příliš vysoké číslo.

Děčín bodově tentokrát táhl Pomikálek s 19 body, kapitán Ježek přidal 15 bodů a Šiška 10 (k tomu bohužel ale připsal také 10 ztrát). Mladý Boyko se blýskl 8 body, bohužel zbytek týmu už jen paběrkoval.

Svitavští měli lídra ve Svobodovi, který dal 21 bodů (z toho 16 v prvním poločase), získal 6 míčů a 5 faulů. Zkušený rozehrávač Marko přidal 15 bodů, Američan Johnson dal 14. Ani u Turů se spoluhráči příliš bodově nečinili, na výhru to ovšem stačilo.

Svitavy: Marko, Slezák, Sehnal, Svoboda, Johnson
Děčín: Šiška, Kotásek, Ježek, Žikla, Pomikálek

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK ARMEX Děčín 78:69
Body Svitav: Svoboda 21 (5x 3, 6 zisků), Marko 15 (2x 3, 5 asistencí), Johnson 14 (9 doskoků), Welsch 13 (1x 3), Proleta 7 (1), Sehnal 5 (1), Bujnoch 3 (1), Slezák 0, Dragoun 0, Goga 0.
Body Děčína: Pomikálek 19 (2x 3, TH 5/5), Ježek 15 (7 získaných faulů, TH 7/11), Šiška 10 (1x 3, 6 doskoků, 10 ztrát), Boyko 8 (2x 3), Kotásek 5 (1x 3, 5 asistencí), Kroutil 5 (1x 3), Grunt 4, Žikla 3, Skalička 0, Mach 0, Vlasák 0, Bobek 0.
Střelba za 2 body 16/33:16/25, za 3 body 11/32:7/18, TH 13/15:16/22. Doskoky 30:31 (útočné 10:2), asistence 18:15, ztráty 12:25, fauly 20:25.

Čtvrtiny: 14:24, 28:20, 12:16, 24:9

Rozhodčí: Vyklický Robert, Kapaňa Lukáš, Zatloukal Ondřej

Komisař: Andrle Petr