Rubriky
Sport Zprávy

První přípravný domácí duel Válečníků

BK ARMEX Děčín – Flyers Wels 107:49
První přípravný domácí duel Válečníků přinesl jejich drtivou výhru nad rakouským celkem, který však dorazil bez dvou hráčů základní pětky a navíc hned úvodu střetnutí kvůli zranění ztratil další oporu. Děčínští tak měli cestu k vítězství o něco snazší, přesto mohl být trenér Tomáš Grepl spokojen, protože veliký prostor dostali jeho mladí hráči. A ti rozhodně nezklamali.

Hosté nezačali duel vůbec zle, a v úvodních minutách dokonce díky několika trojkám vedli, ovšem po trojce domácího Šišky se ujali vedení 13:11 Válečníci a už jej nepustili. Po pěti bodech Žikly, který přinesl tu správnou agresivitu pod koš, to bylo 19:11, následně kapitán Ježek trefil svoji první trojku, poté přidal druhou, navíc s faulem, a Děčín vedl 28:12. Bohužel, poté se Ježek srazil se soupeřem, roztrhl si obočí a do zápasu už nenastoupil. Přesto jeho tým vyhrál první čtvrtku i díky několika dobrým obraným zákrokům Skaličky 29:14. Ve druhé desetiminutovce to zkraje bylo o střeleckém trápení Válečníků, kteří sice měli dobré pozice, ale netrefovali se. Naštěstí ani soupeř neměl přesnou mušku, a tak se skóre měnilo jen pomalu. Událostí v této periodě bylo, že poprvé rozhodčí použili video (děčínský klub má nově nainstalováno v hale pět kamer videorozhodčího) pro posouzení nesportovního faulu, který po shlédnutí záznamu ale odvolali. V závěru poločasu se však Válečníci opět rozstříleli a do kabin odcházeli s vedením 54:29.
První body druhé půle obstaral domácí Skalička a protože náskok Děčína neustále narůstal, dal trenér Tomáš Grepl veliký prostor mladým hráčům, kteří jej využili dokonale. Proti oslabenému soupeři předváděli sebevědomý basketbal, hezké akce a po třech čtvrtkách vedli 80:40. V té poslední pak pokračovali v dobrém výkonu, s blížícím se závěrem stále více trhali obranu unaveného soupeře a nakonec uštědřili Flyers výrazný debakl. Hranici sta bodů překonal Lukáš Bobek a děčínský bodový uragán se zastavil na výsledku 107:49.

Nejlepším střelcem Děčína byl Filip Kroutil, Žikla nasbíral 11 a Mach 10 doskoků. Nejvíce asistencí měl Bobek, a to šest.
„Zápas to byl jednoznačný, soupeř postrádal několik hráčů základní sestavy. Přesto to bylo dobré utkání a zpříjemnilo naši tréninkovou dřinu.  Daleko těžší to ale bude příští týden proti Chomutovu a následně proti Ústí,“ řekl po zápase trenér Děčína, Tomáš Grepl.
Střelci Děčína: Kroutil 20 (4x 3), Žikla 15 (1), Pomikálek 13 (2), Bobek 10, Mach 10 (1), Ježek 7 (2), Rozsypal 7 (1), Skalička 6, Grunt 6, Šiška 5 (1), Kotásek 4, Vlasák 4.

Střelci Wels: Fintel 17 (4x 3), Zulič 10, Andjelkovič 7, Tepic 5, Razdevsek 5 (1), Ray 4, Jakupovič 1.

Trojky 12:5, TH 19/30:10:25, doskoky 68:27, asistence 25:8, ztráty 21:20. Čtvrtiny: 29:15, 25:14, 25:11, 28:9.

Zdroj: BK Děčín