Pro bílinské Draky to bude dnes druhý zápas. V tom prvním vyzvali minulý týden Buldoky z Řisut. Na slánském ledě Bílinští prohráli těsně 3:4. Třetí gól Bíliny dával v polovině třetí třetiny děčínskému publiku velmi dobře známý Pavel Kordule, jenž se Drakům na novou sezónu upsal. V uplynulém, předčasně ukončeném ročníku se Bílina umístila na posledním devátém místě a v následujícím ročníku druhé ligy by ráda svou pozici vylepšila a určitě zabojuje o vyřazovací boje.

Stejně jako Bílina, i Děčín má za sebou teprve první přípravné střetnutí. Minulý čtvrtek museli Medvědi sehrát duel s Mostem v azylu, a sice na zimním stadionu v Ústí nad Labem, neboť se ještě protáhla probíhající rekonstrukce střechy. Nyní už je ale takřka hotovo a ledová plocha se už mrazí a od čtvrtka by se měly rozjet naplno tréninky i zápasy na domácím ledě. Medvědi nakonec po přestřelce s Mostem padli 4:8 a dnes by si rádi spravili chuť a prahnou po skalpu Draků.

V uplynulém ročníku se oba celky utkaly celkem pětkrát. Čtyřikrát se z výhry radovali Medvědi, jednou pak bílinští Draci.

Bílina – Děčín 1:5
Děčín – Bílina 7:4
Bílina – Děčín 4:3
Děčín – Bílina 4:3
Bílina – Děčín 2:7

Utkání na bílinském zimním stadionu začíná v úterý 25. 8. 2020 v 18. hodin.

Online přenos: HC Draci Bílina – HC Děčín

Vendula Zdražilová, HC Děčín