Rubriky
Sport Zprávy

Příprava děčínského A-týmu

Válečníky čekalo krátké volno po intenzivní několikatýdenní práci na kondici a individuálních činnostech v květnu a červnu, aby se v polovině července začali samostatně individuálně připravovat na společný začátek sezóny.

Poprvé se tým trenéra Grepla sejde ve středu 29.7. a kromě hráčů pod smlouvou by se mělo zapojit i několik nadějných mladíků, kteří budou usilovat o svou příležitost v Děčíně. „K týmu se připojí několik mladíků nejen z Děčína a stráví s námi první fázi letní přípravy. Podle jejich připravenosti, fungování a schopnosti adaptace se pak bude rozhodovat, zda budeme hledat řešení další spolupráce už v letošním ročníku nebo ji ještě odložíme. Jsme moc rádi, že kromě Lukáše Rozsypala, jenž s námi byl už v průběhu loňského ročníku, začnou přípravu i další děčínští odchovanci.“, řekl sportovní manažer Jakub Důra.

Vzhledem k brzkému začátku NBL, a také ostrému startu v podobě finále AAC 2020 proti Pardubicím 5. a 8. září, půjde hned od začátku o tréninky v hale, doplněné vybranými jednotkami venku či jiných prostorech. Tomu jsou přizpůsobeny i termíny přípravných zápasů ovlivněné navíc složitou situací. „Chtěli jsme se tradičně utkat většinově se zahraničními soupeři, ovšem polská EBL začíná hodně brzy, německá BBL naopak dost pozdě, stejně jako ProA, tudíž manévrovací možnosti byly hodně malé. Jsme rádi, že se povedlo domluvit dva zápasy s polskými soupeři, ještě jednáme o jedné možnosti. Ostatní utkání jsou s českými soupeři z NBL a 1.ligy.“, dodal Důra.

Přípravných utkání mají Děčínští v plánu osm, oproti minulému roku většina bude na domácí palubovce. Sedm duelů je již pevně domluvených, jeden ještě čeká na potvrzení. Časy začátků se mohou lišit od tradičních 18 hodin. Vzhledem k hektické době se mohou termíny i soupeři ještě měnit. Sledujte proto klubový web a sociální sítě…

Potvrzená přípravná utkání k 18.7.2020 jsou:
5.8.  Stelmet Enea Zielona Góra  – BK ARMEX Děčín
11.8. Sršni Sokol Písek – BK ARMEX Děčín
13.8. ?
18.8. BK ARMEX Děčín – Levharti Chomutov
19.8. BK ARMEX Děčín – Sluneta Ústí nad Labem
26.8. Kingspan Královští Sokoli – BK ARMEX Děčín
28.8. BK ARMEX Děčín – Górnik Walbrzych
1.9.  BK ARMEX Děčín – Kingspan Královští Sokoli

Finále Alpe Adria Cupu 2020
5.9. od 19:00 BK ARMEX Děčín – BK JIP Pardubice
8.9. od 17:30 BK JIP Pardubice – BK ARMEX Děčín

Start Kooperativa NBL
12.9. BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín
16.9. Kingspan Královští Sokoli – BK ARMEX Děčín
19.9. BK ARMEX Děčín – mmcité1 Basket Brno
23.9. Era Basketball Nymburk –  BK ARMEX Děčín
26.9.  BK ARMEX Děčín – BK Opava

Zdroj: BK Děčín