Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Muži rušili noční klid, na výtky reagovali agresivně
V neděli ve večerních hodinách hlídka strážníků řešila rušení nočního klidu před panelovým domem v ulici Jezdecká v městské části Staré Město. Zde se nacházeli tři muži, kteří konzumovali alkoholické nápoje, byli hluční a na žádosti ostatních obyvatel, aby se uklidnili, nedbali a reagovali výhružkami. Strážníci mužům vysvětlili, že se dopouští protiprávního jednání a z místa je vykázali. Na to ale nechtěl přistoupit jeden muž ze skupinky a začal se se strážníky slovně dohadovat, že z místa neodejde. Muž zejména argumentoval tím, že je zaměstnancem krajského úřadu a velmi dobře zná zákony. Vzhledem k tomu, že muž dále kladl odpor, použila hlídka donucovací prostředky. Teprve poté se dotyčný uklidnil a omluvil se za své jednání. Strážníci celou věc zadokumentovali a postoupili příslušnému správnímu orgánu.

Opilec se pokusil zaútočit na hlídku
Zjevně podnapilého muže, který konzumoval alkoholické nápoje v městské části Podmokly, si všimla hlídka městské policie. Muž na kontrolu ze strany strážníků nejprve reagoval v klidu, ale po chvíli se po jednom ze strážníků ohnal rukou a chtěl jej udeřit. Při tomto pokusu udeřil zasahujícího strážníka do lícní kosti. Zklamaný z prohmátnutí se snažil útok ještě zopakovat, ale to už strážníci použili donucovací prostředky, muže svedli na zem a přiložili mu pouta, aby tak zamezili jeho dalším útokům. Poté byl muž předveden na Policii České republiky, která si celou věc převzala k dalším úkonům.

Řídil bez oprávnění a ještě pod vlivem návykových látek
Při hlídkové činnosti v ulici U Plovárny si strážníci všimli zaparkované stříbrné Audi A4, o které z místní znalosti ví, že jejím řidičem je muž, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Proto se rozhodli v lokalitě setrvat a vozidlo monitorovat. Po krátké chvíli do vozidla nastoupil muž a rozjel se směrem k Novému mostu, kde jej hlídka strážníků zastavila. Kromě toho, že řidič, jak strážníci správně předpokládali, řidičský průkaz nevlastní, byl dotyčný mj. pod vlivem omamné a psychotropní látky. Ve vozidle se navíc nacházela žena v pokročilém stádiu těhotenství, která si začala stěžovat na bolesti břicha a které strážníci přivolali rychlou záchrannou službu. Neukázněného řidiče si převzala hlídka Policie České republiky k následujícím úkonům.

Zdroj: MP Děčín