Válečníci postupují do semifinále AAC!

Třetí zápas mezi Opavou a Děčínem ve čtyřech dnech proběhl v rámci odvety čtvrtfinále evropského poháru Alpe Adria Cup a přestože v něm zvítězili Opavané, z postupu do semifinále se radují Válečníci. Domácím se totiž nepovedlo vygumovat osmnáctibodové manko z prvního duelu.

Válečníci vstoupili do utkání dobře a koše Pomikálka a Ježka znamenaly vedení 0:4, domácí Bujnoch ale odpověděl trojkou a znovu ukázal trojkovou sílu Opavy na své palubovce. O chvíli později totiž přidal druhou a vyrovnal na 8:8. Na druhé straně ale trefil trojku i Carlson, pak ovšem Opava i díky dalším dvěma trojkám a především bodům Gniadeka odskočila na 17:11, následně na 20:13, a po další trojce Jurečky skončila první čtvrtka 23:13.

Tu druhou bodově otevřel Ježek, Švandrlík však kontroval, jak jinak, než trojkou – 26:15. Další dvě trojkové střely už ale domácí neproměnili, naopak Feštr zaznamenal dva body a Kroutil trojku – 26:20. Následovala pasáž, ve které se skóre příliš neměnilo a spíše se kupily fauly hráčů, přesto se Děčínu po koši s faulem Pomikálka a trojce Carlsona podařilo přiblížit na 28:26. A během další minuty už vedli Válečníci 28:29. Následně se oba celky střídaly ve vedení a minutu před koncem poločasu to bylo 37:37. Lépe se ale do kabin odcházelo našim, protože Pomikálek v poslední vteřině této čtvrtiny trefil trojku – 37:40.

Zkraje druhé půle si Opavští opět pomohli trojkami, Bukovjan pak zaznamenal koš s faulem a domácí rázem vedli 48:42, v polovině této části to bylo už 52:44. Pak ale přišly pro změnu povedené minuty Válečníků, kdy Pomikálek, Kroutil a Vukosavljevič snížili na 52:51. Jenže Opava doma umí, což vzápětí potvrdil Klečka slepenými trojkami, k němu se trojkou přidal i Dragoun, naštěstí na děčínské straně zaznamenal dvě trojky také Autrey, takže náskok soupeře se příliš nenavýšil, přesto skončila třetí desetiminutovka výsledkem 65:57. Závěrečnou periodu zahájily dva body Carlsona, Švandrlík a Jurečka ovšem znovu trefili trojky, pak přidal Dragoun čtyři body a náskok Děčína z prvního čtvrtfinále byl málem pryč – 75:59. Poté sice Šiška proměnil trojkovou střelu, avšak Štěpánek s Dragounem zvýšili náskok svého týmu na 81:62 a v tuto chvíli postupovala Opava. Jenže Válečníci se nevzdávají, kapitán Ježek pozvedl prapor svého celku košem s faulem, vzápětí se totéž povedlo Autreymu, a po další trojce Šišky a dvou bodech Ježka to bylo 81:73. To do konce duelu zbývaly již jen dvě minuty, Děčín vždy odpověděl na domácí trefy a nedovolil soupeři zvýšit vedení. Naopak v závěru Ježek s Kroutilem upravili na 87:83.

Zápas nabídl zajímavou podívanou, ve které byli Válečníci na chvilku mimo postup, ale povedeným závěrem málem strhli výhru na svoji stranu. Liché čtvrtiny tohoto čtvrtfinále patřili Opavským, sudé zase Děčínu. Ten svého soupeře přestřílel ve dvojkách, domácí byli naopak lepší v trojkách a trestných hodech, kterých házeli o 11 více. Na doskoku tentokrát vyhráli Děčané, kteří ale měli 20 ztrát, což soupeř potrestal 31 body. Válečníci naopak byli lepší v brejcích a bodech z druhých šancí. Souboj laviček vyzněl 40:14 pro Opavu.

Domácí trenér Petr Czudek dal v tomto střetnutí opět více prostoru mladým hráčům a pošetřil hlavního rozehrávače Šiřinu. Opava měla pět dvojciferných střelců, z nichž nejlepší byli Klečka a Dragoun s 13 body, Gniadek dal 12, Bukovjan a Bujnoch po 10 bodech. Na straně Děčína se dařilo Ježkovi a Pomikálkovi, dvěma dvacetibodovým střelcům, Carlson zaznamenal double-double za 10 bodů a 10 doskoků, Šiška rovněž zaznamenal 10 bodů.

Semifinále poháru AAC už zná všechny semifinalisty a boj o finále bude ryze rakousko-český. Pardubice postoupily přes Levice, Děčín vyřadil Opavu, Vídeň nepustila dál ústeckou Slunetu a Gmunden vymazal čtrnáctibodovou ztrátu ze Škrlejeva, když doma vyhrál 101:78. A právě Gmunden bude semifinálovým soupeřem Válečníků. Druhou dvojici tvoří Pardubice a Víděň. Termíny semifinále jsou v jednání.

Opava: Šiřina, Klečka, Slavík, Gniadek, Bujnoch
Děčín: Šiška, Ježek, Autrey, Carlson, Pomikálek

BK Opava – BK ARMEX Děčín 87:83
Body Opavy: Klečka 13 (3x 3), Dragoun 13 (1), Gniadek 12 (1), Bujnoch 10 (3), Bukovjan 10 (TH 8/9, 8 asistencí, 8 získaných faulů), Slavík 8 (1x 3), Švandrlík 6 (2x 3, 5 doskoků), Jurečka 6 (2x 3), Štěpánek 5, Šiřina 4 (1), Kurečka 0.

Body Děčína: Ježek 20 (5 asistencí), Pomikálek 20 (1x 3, TH 5/5, 6 získaných faulů), Carlson 10 (2x 3, 10 doskoků), Šiška 10 (2x 3, 8 asistencí), Autrey 9 (2x 3, 7 doskoků), Kroutil 8 (2x 3), Vukosavljevič 2,  Žikla 2, Feštr 2, Carlson 2, Taylor 0.

Střelba za 2 body 13/31:22/40, za 3 body 14/32:9/25, TH 19/26:12/15. Doskoky 31:42 (útočné 9:13), asistence 21:22, ztráty 14:20, fauly 21:26.