Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Muž řídil pod vlivem alkoholu
V pondělí hlídka strážníků při kontrolní činnosti zastavila osobní vozidlo vyjíždějící od nočního baru v Boleticích nad Labem. Strážníci při rozhovoru nabyli podezření, že řidič před jízdou požil alkoholické nápoje. Podezření se následně potvrdilo dechovou zkouškou, která prokázala přítomnost alkoholu v dechu řidiče. Na místo se také dostavila Policie české republiky, která řidiči zakázala další jízdu vozidlem. Celou věc strážníci zadokumentovali a předali příslušnému správnímu orgánu.

Strážníci dohlédli na úklid nepořádku
Strážníci si při obchůzkové činnosti v Boleticích nad Labem povšimli čtveřice mladých kluků, kteří seděli ve značně nečištěném prostoru autobusové zastávky. Strážníci se osazenstva dotázali, zda nepořádek, ve kterém sedí, pochází od nich. Nato se jim dostala odpověď: „No jo, je to od nás. A co? Vždyť to nikomu nevadí, ne? To SMSky uklidí, ne? My tady zevlujeme, když jsou prázdniny. Co jiného máme dělat?“ Hlídka dětem vysvětlila, že jejich jednání je v rozporu se zákonem a dohlédla na to, aby po sobě nepořádek uklidily. Z důvodu jejich nízkého věku věc nebylo možné vyřešit na místě uložením pokuty, ale vše bylo zadokumentováno a předáno příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí k dalším úkonům.

Mladíci poškodili zastávku
Operační služba městské policie přijala oznámení týkající se poškození autobusové zastávky. Hlídka se po příjezdu na místo spojila s oznamovatelem, který detailně popsal mladé muže, kteří toto poničení způsobili. Po několika minutách strážníci na Mariánské louce zajistili osoby odpovídající popisu, které posléze převezli na místo události, na kterém již čekala Policie české republiky, která si celou věc převzala do své kompetence k dalšímu řešení.

Zdroj: MP Děčín