Sovy uhájily před Válečníky své hnízdo

Válečníci se musí spokojit s tím, že do nadstavbové skupiny A1 půjdou z poslední osmé příčky. Teoretickou šanci na posun měli v utkání na Folimance, jenže až opět příliš děravá obrana jim nedovolila zvítězit.

Přitom úvod zápasu se Děčínu povedl na výbornou, jeho nátlaková obrana dělala domácím problémy, a po čtyřech minutách vedl 5:12. Jenže pak se přestalo střelecky dařit a USK během dalších čtyř minut otočil na 15:12. Teprve za tohoto stavu se zadařilo pohnout skórem na straně hostí Pomikálkovi s Kroutilem, v závěru čtvrtky pak trestné hody Vukosavljeviče a koš Kroutila srovnaly na 20:20. V úvodu druhé desetiminutovky se střídaly oba celky v bodových zápisech, po slepených trojkách Feštra to bylo v polovině této části 35:34, po koši Šišky se Válečníci dokonce opět ujali vedení – 35:36. Domácí si vzali proto raději oddechový čas, ten jim pomohl a během chvilky to bylo 44:36. Pak sice Vukosavljevič zaznamenal jednu šestkou, ale rozjetí vysokoškoláci se nenechali zastavit a necelou minutu před poločasovou přestávkou vedli 52:37. Až v pak zaznamenal Carlson po dlouhé době děčínský koš ze hry a poločas skončil 52:39.

Vstup do druhé půle patřil naopak hostům, když Vukosavljevič opět proměnil jednu šestku a Šiška slepenými trojkami, ke kterým se přidal dvěma body Autrey, což v součtu znamenalo stav 54:48 a Pražané si raději vzali time-out. Ten jim znovu pomohl a jejich náskok pomalu vystoupal na 66:52. V závěru této části se sice povedlo Pomikálkovi s Kroutilem snížit na 72:60, ale  přesto domácí vstupovali do poslední části s pohodlným náskokem. Ten se navíc hned v úvodu poslední periody díky trojkám Mareše a Sehnala vyšplhal na 78:60, poté skvěle střílející Appleby dokonce zvedl rozdíl přes dvacet bodů na 96:75,a až tři děčínské šestky v závěru snížily na konečných 96:78.

Domácí tým opět ukázal skvělé procento střelby jak za 2 body (61%), tak 3 body (52%). Válečníci drželi krok jen v dvojkách (58%), v trojkách však hrubě zaostali. A nepotěšilo ani jejich deset zahozených trestných hodů. USK byl jednoznačně lepší v asistencích a bodech lavičky, kde vyhrál 46:28.

Vysokoškoláky táhl Američan Appleby, který nastřílel 30 bodů, měl 6 asistencí, 4 doskoky a jeden blok. Chorvatský pivot Proleta přidal 17, Srb Stevanovič pak 14 a kapitán Mareš 11 bodů. Na straně Děčína byl nejlepší Šiška s 15 body, Pomikálek zaznamenal double-double za 14 bodů a 12 doskoků, Vukosavljevič přidal 11, Kroutil rovněž 11 a Carlson 10 bodů.

Je tedy vidět, že v útoku si Válečníci nevedli zle, ale problém byl inkasovaných 96 bodů, z nichž řada byla opravdu pro soupeře lehkých.

USK: Sehnal, Appleby, Marič, Štěrba, Petružela
Děčín: Šiška, Ježek, Carlson, Pomikálek, Vukosavljevič

USK Praha – BK ARMEX Děčín 96:78
Body USK: Appleby 30 (3x 3, 6 asistencí), Proleta 17, Stevanovič 14 (1x 3, 8 doskoků), Mareš 11 (3x 3), Sehnal 9 (2x 3, 8 asistencí), Marič 8 (1x 3), Křivánek 4, Štěrba 3 (1), Petružela 0, Vyroubal 0, Macháč 0, Fuxa 0.

Body Děčína: Šiška 15 (2x 3, 3 asistence), Pomikálek 14 (12 doskoků), Vukosavljevič 11 (TH 7/10, 7 získaných faulů), Kroutil 11, Carlson 10, Feštr 8 (2x 3), Autrey 7, Žikla 2, Ježek 0, Skalička 0.
Střelba za 2 body 26/42:24/41, za 3 body 11/21:4/15, TH 11/16:18/28. Doskoky 27:31 (útočné 5:11), asistence 22:8, ztráty 8:11, fauly 26:22.