Válečníci převálcovali Kolín

Válečníci vstoupili do utkání s Kolínem nervózně, přesto šli rychle do vedení a ze stavu 7:0 rychle navýšili na 14:5. Pak však Kolín vystrčil růžky a šňůrou 0:12 vrátil do zápasu, šel do konce do vedení. Děčín však hned od začátku trefoval i z dlouhé vzdálenosti a dokázal se tak prosadit hned čtyřikrát v prvních deseti minutách, když s klaksonem z rychlého přechodu byl přesný Autrey – 27:21.

Kolínští Medvědi se nevzdávali, šikovně kombinovali, trestali každou chybu děčínské obrany a s vysokým procentem zakončovali především z vymezeného území. Zároveň v obraně Kolín zkoušel zónovou obranu, do níž se domácí těžko prosazovali z blízkosti koše. Ač přicestovali po toku Labe bez svého důležitého křídelníka Richardsona, bylo vidět, že tým trenéra Beneše má, co nabídnout a nepřijel dát svoji kůži zadarmo. Tentokrát však měl Děčín přesnou mušku z větší vzdálenosti a dokázali tak dalšími čtyřmi trojkami navýšit vedení na poločasových 48:39.

Vstup do druhého poločasu si vzali pod taktovku Klint Carlson a Filip Vukosavljević, kteří dali společně prvních patnáct bodů Děčína, aby na ně navázali Pomikále s Kroutilem zvyšujícím trestnými hody už na 66:48. Válečníci začali v těchto chvílích výborně pohybovat míčem, působili mnohem energičtěji než soupeř, využívali i rychlé protiútoky a také nadále trefovali trojky, když přidali dalších pět přesných ran zpoza oblouku – tu poslední trefil Lamb Autrey, aby stanovil skóre po 30 minutách na 81:57.

Skalička otevřel skóre posledního dějství hákem a odstartoval tak skvělý vstup do závěru utkání, kdy Děčín natáhl šňůru na 16:0, aby už ve 34.minutě svítilo na tabuli 94:57. Oba trenéři už v tu dobu dávali prostor mladším hráčům týmů a těm děčínským se dařilo lépe. Do střelecké listiny se zapsali všichni hráči Děčína kromě Bobka, který však připravil čtyřmi povedenými asistencemi pozice pro své spoluhráče. Nakonec tedy Válečníci zvítězili 106:72, když nastříleli celkově 18 trojek s vysokou úspěšností. Rozložené minuty jsou přínosem jak pro mladé hráče, tak kvůli náročné zkoušce, jež čeká Děčín už v sobotu, kdy zavítá na půdu druhé Opavy.

Pavel Beneš (trenér Kolína): „V první řadě chci pogratulovat Tomášovi a jeho týmu ke zcela zaslouženému vítězství. My jsme celé utkání prohráli v prvním poločase, nedokázali jsme využít deky z minulého utkání Děčína, kdy v poločase nehrál moc dobře, neputovali dobře míč, nehráli jsme ale dobře. Dostali jsme tam ale 50 bodů, tam se to zlomilo. Když se Děčín nadechne, tak je nebranitelný, je to vicemistr ligy, výsledek je zasloužený, neměli jsme v druhém poločase co nabídnout, dostali se tam v našem dresu mladší hráči, kteří bohužel také nesplnili očekávání. Doufejme, že to bude každým dnem lepší, musíme na tom pracovat a přejeme soupeři, aby se dařilo.“

Pavel Novák (hráč Kolína): „Já mohu jen zopakovat, co už bylo řečeno. Od začátku jsme hráli špatně a kvůli tomu to takhle jasně skončilo.“

Tomáš Grepl (trenér Děčína): „My jsme rádi za vítězství, které už jsme dost potřebovali, měli jsme takovou šňůru. Nepodcenili jsme vůbec nic, protože Kolín dovede být velmi nepříjemným týmem. Dnes jim chyběl Richardson, který v rotaci zastane velkou práci, což nám to trochu ulehčilo. Jak říkal Pavel, tak v prvním poločase jsme se ještě trápili, kde jsme navázali na náš výkon ze Svitav. V druhém poločase nám padlo i zvenku a výkon pak jde i díky tomu nahoru. Zápas jsme vyhráli, v sobotu jedeme do Opavy, kde nás čeká velmi těžký zápas a na ten se musíme co nejlépe připravit.“

Filip Kroutil (hráč Děčína): „Já jen dodám, že ten zápas vůbec nebyl tak lehký, jak vypadá v konečných statistikách. Rozdíl ve skore se vyvinul až ve druhém poločase. Jsem moc rád, že jsme vyhráli a že se nám konečně začala dařit i střelba z trojkové vzdálenosti.“

BK ARMEX Děčín – Geosan Kolín 106:72 (27:21 48:39 81:57)

Střelci DC: Autrey 19 (5 as), Pomikálek 14 (5 d), Carlson a Žikla 13, Šiška 10 (5 as), Ježek a Vukosavljević 9, Kroutil 7 (4 as), Feštr 6, Mach a Skalička 3, Bobek (4 as)
Střelci Kol: Číž 20, Igrutinovic 15, Granić 10, Krefft 7, Machač 6, Brožek 5, Kolář 4, Merta 3, Novák 2, Dlugoš a Kačer a Vacek

Hráč utkání: Tomáš Pomikálek