Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Dvojice dětských vandalů poškodila okna u domu
V odpoledních hodinách dne 11. 10. 2019 oznámil občan, že vidí dvě děti, které kopou do sklepních oken u jednoho domu v Děčíně 3 s cílem je rozbít. Strážníci, kteří okamžitě dorazili na místo, zadrželi dvě děti ve věku jedenáct a dvanáct let. Dětem se podařilo dvě okna rozbít, čímž způsobily nemalou škodu. Na místo byla operační službou MP okamžitě přivolána hlídka policistů, kteří si celou věc převzali k dalšímu šetření.

Opilý muž útočil na strážníky
Zhruba půl hodiny po půlnoci dne 14.10 2019 oznámil na tísňovou linku občan opilého a křičícího muže na sousedním pozemku. Hlídka, která dorazila na místo, skutečně nalezla opilého muže, který se velmi hlasitě projevoval. Strážníci muže postavili na nohy a chtěli zjistit jak je na tom muž po zdravotní stránce. Muž ovšem na strážníky okamžitě slovně zaútočil se slovy: „Vy policajtský mrdky, kurvy, zmrdi…“ Následně se pokusil ke slovním urážkám přidat i několik úderů, kterým se strážníci vyhnuli a muže za použití donucovacích prostředků strhli k zemi a nasadili mu pouta. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která si následně celou věc pro podezření ze spáchání trestného činu převzala. Jelikož měl muž krvácející zranění v obličeji, byla strážníky přivolána i sanita, která dotyčného za doprovodu strážníka odvezla do nemocnice k ošetření. U muže byla provedena i dechová zkouška na přítomnost alkoholu v krvi, která ukázala na hodnotu téměř dvě promile. V nemocnici si dotyčného třiašedesátiletého muže z Děčína již převzali policisté. Ke zranění strážníků při zákroku nedošlo.

Děti ničily cizí majetek
Dne 13. 10. 2019 vyjela hlídka strážníků na základě oznámení prověřit neoprávněné vniknutí na pozemek v Děčíně – Boleticích. Strážníci na místě zjistili, že skupina dětí udělala díru v plotě a opakovaně vniká na soukromý pozemek, kde tropí různé výtržnosti včetně skákání na trampolíně a ničení soukromého majetku. Strážníci na místě zjistili tři děti, které ztotožnili a které uvedly další děti, které na pozemek také vnikají. Na místo byla přivolána hlídka policie, která si celou věc pro podezření spáchání trestného činu převzala k dalšímu šetření s tím, že již řeší předchozí oznámení této protiprávní činnosti.

Podezřelého z krádeže hlídka zadržela
Ve středu v odpoledních hodinách se hlídce strážníků podařilo zadržet muže, který z prodejny v nákupním centru v Děčíně 4 odcizil zboží. Zákrok byl úspěšný zejména díky spolupráci ze strany občana, který byl svědkem krádeže, vyrozuměl městkou policii a sledoval podezřelého do příjezdu hlídky na místo, přičemž neustále komunikoval se strážníky a upřesňoval polohu muže. Pachatel byl nakonec strážníky zadržen u děčínského hlavního nádraží. Muž se při rozhovoru s hlídkou ke skutku přiznal a současně předložil odcizenou věc. Následně byl předán k dalším úkonům Policii české republiky.

Zdroj: MP Děčín