Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Agresivní opilec skončil v poutech
Na agresivního muže, který napadal kolemjdoucí, upozornila strážníky dvojice lidí v Děčíně 4. Uvedli, že při venčení psa v ulici Jungmannova je nějaký muž slovně napadal a dokonce kopl do jejich psa. Hlídka muže, který odpovídal popisu, zadržela o několik desítek metrů dále. Jednalo se o padesátiletého muže z Děčína. Dotyčný byl viditelně pod vlivem alkoholu, se strážníky nespolupracoval a neustále se pokoušel z místa odejít. Poté se pokusil na jednoho ze strážníků fyzicky zaútočit. Hlídka proti němu použila donucovací prostředky a muži nasadila pouta. Zadrženého hlídka předala Policii ČR, která si záležitost převzala k dořešení.

Oslavou narozenin rušili celé okolí
K opakovanému rušení nočního klidu v Děčíně 6 byla vyslána hlídka strážníků. Hlídka kontaktovala obyvatele bytu, ze kterého byl slyšet značný hluk. Jedna z přítomných strážníkům vysvětlila, že v bytě slavili narozeniny a přislíbila, že zajistí, aby se všichni ztišili. Hlídka proto záležitost vyřešila domluvou. Po několika hodinách se ale oznámení opakovalo. Hlídka opět kontaktovala nájemníky bytu, se kterými už byla domluva, s ohledem na množství vypitého alkoholu, poněkud složitější, o čemž nejlépe svědčí věta jedné z přítomných, že”nějaký noční klid nebo pokuta je jí u pr..le.” Strážníci vše zadokumentovali a předali k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Po útoku na strážníka skončila žena v poutech
K nahlášenému rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků do ulice Karla Čapka v nočních hodinách ze soboty na neděli. Hlídka na místě zastihla čtveřici opilých žen ve věku dvacet jedna až třicet let. Jedné z přítomných se evidentně postup hlídky nelíbil, což dávala najevo vulgárním projevem typu: “Jsi úplný hov.o, blbe, zm..e, buze…te,” apod. Ani po opakované výzvě se dotyčná nezklidnila a poté dokonce na jednoho ze strážníků fyzicky zaútočila. Strážník proto musel použít donucovací prostředky a dotyčné byla nasazena pouta. Zadrženou hlídka převezla na obvodní oddělení Policie ČR, která řešení záležitosti převzala.

Opilou odvezla záchranka do nemocnice
Přítomnost dvou podnapilých nezletilých dívek nahlásil městské policii občan z Děčína 1. Hlídka strážníků poblíž městské knihovny zastihla dvě dívky ve věku šestnáct let. Jedna byla tak opilá, že nemohla ani stát na nohou. Hlídka na místo proto přivolala záchrannou službu, která dotyčnou odvezla do nemocnice na ošetření. Druhá z dívek strážníkům nahlásila totožnost rodičů, kteří se na místo dostavili s tím, že se o dceru postarají. Vzápětí se na místo vrátil osmnáctiletý mladík, který uvedl, že alkohol dívkám koupil on. Hlídka jej po dohodě s Policií ČR odvezla na obvodní oddělení, které řešení záležitosti převzalo.

Zdroj: MP Děčín