Rubriky
Zprávy

Události MP Děčín

Prodejce energií čeká pokuta
Na obtěžující prodejce, kteří po domácnostech nabízeli přepis elektrické energie, upozornili obyvatelé Děčína 2. Hlídka na místě zadržela čtveřici osob z Liberecka. Dotyční se přiznali, že po bytech nabízí pro jednu ze společností přepis energií. Porušení Tržního řádu strážníci zadokumentovali a předali k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Ze spánku křičel muž na celé okolí
Hlasitý křik o pomoc zaznamenala hlídka strážníků při kontrole v centrální části Podmokel. Strážníci se okamžitě rozeběhli na místo, odkud se křik rozléhal. V parku v ulici Podmokelská kontaktovali pětačtyřicetiletého opilého muže, který uvedl, že usnul, vzbudil se v parku, nepamatoval si , jak se na místo dostal a proto začal křičet o pomoc. Hlídka ověřila, zda muž nemá nějaké zranění nebo zda nepotřebuje lékařské ošetření. Poté dohlédla na to, aby se dotyčný bezpečně dostal do místa bydliště.

Žena se pokusila napadnout hlídku
Podezřelou ženu, která křičela na celé okolí v ulici Kamenická v Děčíně 2, oznámil na tísňovou linku jeden z občanů. Hlídka na místě spatřila ženu, která měla v ruce dřevěnou násadu, kterou mlátila kolem sebe. Na výzvu hlídky, aby zanechala svého jednání, nereagovala a pokusila se z místa utéct. Strážníci ženu ihned dostihli, ta se následně pokusila na hlídku zaútočit. Vzhledem k její agresivitě jí hlídka nasadila pouta a převezla ji na obvodní oddělení Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Nepořádek museli uklidit
Značný nepořádek kolem jednoho z komerčních objektů v sídlišti v Boleticích zjistila při kontrole lokality hlídka strážníků. Kolem objektu byl poházen stavební materiál, polystyren apod. Hlídka zjistila, že objekt má nového majitele, který nechal budovu zateplit, ale stavební odpad nechal na místě. Strážníci kontaktovali vlastníky budovy, kteří následně úklid zajistili.

Podezřelé z krádeže hlídka během chvíle zadržela
Trojici podezřelou z krádeže zboží v hodnotě sedm set korun zadržela hlídka městské policie v Děčíně 1. Na linku 156 se obrátila obsluha prodejny s tím, že dvě ženy údajně ukradly v provozovně zboží a následně utekly. Podle oznamovatelky na zlodějky čekal za prodejnou další muž. Hlídka podezřelé zadržela v ulici Křížová. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si událost převzala k dořešení.

Zdroj: MP Děčín