Střelecký kolaps Válečníků a šestá prohra

Po bolestivé domácí prohře se svitavskými Tury zajížděli Válečníci k dalšímu těžkému soupeři do Prostějova. Po nevydařeném vstupu dokázali vygumovat patnáctibodové manko, ale střelecký kolaps v poslední čtvrtině nabídl domácím šanci na pohodové vítězství. A ti toho využili.

Vstup Válečníkům do utkání se vůbec nepovedl, dlouho se nemohli střelecky prosadit, čehož domácí využili a po třech minutách vedli 8:0. Teprve pak ukončil střelecké trápení Šiška jednou šestkou, po něm zasmečoval Pomikálek a bylo to 8:3. Jenže děčínská obrana nedokázala zastavovat akce Olomoucka, a když, tak faulem, takže dvě minuty před první přestávkou to bylo po trestných hodech Palyzy a smeči Douglase 23:8! Pak ale Kroutil s Autreym z šestek upravili na 23:11, a na trojku Douglase odpověděl Feštr trojkou s faulem, takže první čtvrtka skončila 26:15. Ve druhé Válečníci zlepšili defenzivu a začali ukrajovat z manka. Po čtyřech minutách hry, kdy se dvakrát v rychlém sledu trefil Carlson, to bylo 32:27, po koši Autreyho s faulem platil stav 34:30. Bohužel, v závěru poločasu nedokázali Děčínští potrestat domácí nepřesnosti a naopak po trojce Palyzy prohráli první půli 45:36.

To vstup do druhé se Válečníkům vydařil. Carlson s Landou dali po dvou bodech, Autrey trefil trojku a bylo to 47:43. Olomoucko se střelecky trápilo, čemuž notně přispívala obrana Děčína, a po čtyřech minutách byli Válečníci na dosah jediné střely – 47:45. Palyza pak sice trojkou zvýšil náskok domácích, ale Autrey a Carlson snížili, a když se trefili i Pomikálek a Grunt, bylo vyrovnáno na 53:53. Tím ale jakoby se ofenzíva Válečníků vyčerpala, domácí Douglas pěti body strhl vedení zpět na stranu Olomoucka a Autrey už jen upravil na 58:55.

Tříbodové manko přesto nabízelo možnost na obrat, jenže děčínským střelcům někdo rozšteloval v závěrečné periodě mířidla, dlouhých šest minut nedali ani bod a domácí šňůrou 19:0 rozhodli – 77:55. Za tohoto stavu konečně trefil trojku Šiška, přidali se Landa i Autrey, ale jejich body už nemohly porážku odvrátit. Naopak v závěru v laufu hrající domácí přidali sedmou trojku, její autor, Sehnal, vzápětí zaznamenal koš a výhru pak pečetil Douglas smečí po špatném vyhození Autreyho – 88:67.

Oba celky vyprodukovaly v zápase shodně 71 střel, trojky i šestky byly ještě vyrovnané, ale největší rozdíl byl v dvoubodových pokusech, kde domácí měli úspěšnost 61%, naši však jen 36%. Na doskok to bylo opět téměř vyrovnané, stejně jako na ztráty, Děčín byl lepší v rychlých protiútocích, bodech z druhých šancí a také jeho lavička byla produktivnější. Olomoucku však stačili k vítězství hráči základní sestavy, z nichž byl nejlepší Douglas s 27 body a 11 doskoky, svůj standard splnil Palyza s 22 body a 9 doskoky. Rozehrávač Močnik přidal 8 bodů a 10 asistencí. Nejvíce bodů Děčína zaznamenal Autrey, který k 15 bodům přidal ještě 10 doskoků. Druhým dvojciferným střelcem byl Pomikálek (12), Landa, Carlson a Šiška pak zůstali na 9 bodech.

Olomoucko: Močnik, Pelko, Palyza, Douglas, Mikulič
Děčín: Šiška, Ježek, Pomikálek, Carlson, Grunt

BK Olomoucko – BK ARMEX Děčín 88:67
Body Olomoucka: Douglas 27 (1x 3, 11 doskoků), Palyza 22 (4x 3, 9 doskoků, TH 6/6), Močnik 8 (10 asistencí), Pelko 8, Dunans 7 (1x 3), Mikulič 6, Sehnal 5 (1), Norwa 5, Váňa 0.
Body Děčína: Autrey 15 (1x 3, 10 doskoků), Pomikálek 12, Carlson 9 (1x 3), Landa 9 (9 doskoků), Šiška 9 (2x 3, 3 asistence), Feštr 6 (1x 3), Ježek 3 (1), Grunt 2, Kroutil 2, Žikla 0, Skalička 0.
Střelba za 2 body 27/44:17/46, za 3 body 7/27:6/25, TH 13/16:15/19. Doskoky 43:45 (útočné 10:16), asistence 22:13, ztráty 12:15, fauly 22:20.