Válečníci se opět vracejí s prázdnou

Basketbalistům Děčína se v nové sezóně nedaří na palubovkách soupeřů, navíc je to vždy ve druhém poločase. Zatím venku absolvovali tři duely (dva ligové, jeden pohárový) a všechny prohráli. Ten poslední v neděli 14. října v Brně, a to přestože opět neodehráli špatný první poločas a do kabin odcházeli s mírným náskokem.

Zápas otevřel jako správný kapitán děčínský pivot Krakovič, poté Autrey trefil trojku, ale domácí využili toho, že se Válečníkům tolik nedařilo v útoku, a v polovině této části vedli 7:5. Pak se ale našim začalo dařit v obraně, nedovolili Brnu dlouhé čtyři minuty skórovat a utekli na 7:13. Teprve v závěru Geiger z trestných hodů snížil, ovšem poslední slovo patřilo Landovi – 9:15. Druhá čtvrtka přinesla v úvodu hodně nepřesností a teprve po dvou minutách dal brněnský Jokl první dva body – 11:15. Vzápětí trefil Farský dvě trojky v rychlém sledu a domácí opět vedli – 17:15. Naštěstí Pomikálek ihned kontroval dvěma body a začala přetahovaná, v níž tři minuty před poločasem vedlo Brno 25:21. Jenže přišly trojky Kroutila a Feštra, dvě šestky Grunta a byli to opět Válečníci, kteří se radovali z mírného vedení 25:29. Soupeř sice stačil vyrovnat, ale tečku za poločasem udělal opět Landa – 29:31.

„Náš výkon v první půli byl vcelku obstojný, dařilo se nám v obraně. Škoda jen, že jsme nečetli lépe hru, naše vedení mohlo být výraznější,“ povzdechl si po utkání trenér Děčína, Pavel Budínský.

Druhou půli zahájil jednou šestkou Krakovič, Autrey opět trefil trojku a když Šiška dal své první body v utkání, bylo to 32:37. Brňané si ale pomáhali trojkovou střelbou, trestali ztráty Válečníků, takže čtyři minuty před přestávkou vedli již 47:39. Naši ale zabojovali a trefy Feštra a Ježka znamenaly snížení na 47:44. Bohužel, dál se nedařilo střelecky, přicházely ztráty i fauly a Brno si vypracovalo dvouciferné vedení 54:44. Feštrova trojka sice manko snížila, ale po dvou bodech Koziny to bylo 56:47. V závěrečné periodě se ani jedné straně nedařilo příliš střelecky, Válečníci si ale počínali o něco lépe, a po čtyřech minutách a koši Grunta byli na dostřel – 58:55. V dalších minutách však domácí zpřesnili mušku, a po páté trojce Farského vedli 71:59. Děčané sice ukázali bojovné srdce a snižovali manko, ale měli už málo času. Pouhých 32 vteřin před koncem trojka Kroutila vykřesala jistou naději (73:68), ovšem Brno si už výhru vzít nenechalo, a po čtyřech trestných hodech vyhrálo 77:68.

„Ve druhé půli nás zabíjely laciné ztráty a nízká produktivita v útoku. Hlavní důvod prohry vidím ve ztrátách, kdy uděláme nějakou hloupost a soupeř nás ihned potrestá. Tohle nás strašně zalamuje,“ doplnil děčínský kouč a pokračoval: „Máme zkrátka dvě tváře. Doma hrajeme dobře, dáváme hodně bodů, ale venku je to horší. V těchto zápasech nám chybí lídr, ale především lepší produktivita.“

Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodovaly v něm maličkosti. Jednou z nich bylo, že domácí proměnili všech 14 šestek, tou hlavní ale bylo 17 děčínských ztrát oproti sedmi Brna. Na doskoku byli lepší Válečníci, měli také více asistencí, ale chyběli střelci bodů. Jediným dvouciferným byl Autrey, který získal další double-double za 14 bodů a 12 doskoků, ale sám na všechno nestačil. To Brno mělo hned tři výraznější střelce, z nichž Farský dal 19, Keely 17 a Geiger 11 bodů.

Brno: Geiger, Kereselidze, Roby, Hrabovský, Keely
Děčín: Šiška, Kroutil, Autrey, Carlson, Krakovič

egoé Basket Brno – BK ARMEX Děčín 77:68
Body Brna: Farský 19 (5x 3), Keely 17 (1x 3, 6 doskoků, 7 získaných faulů), Geiger 11 (4 asistence), Roby 8, Stegbauer 6, Kereselidze 5 (1x 3), Jokl 4, Nehyba 3, Hrabovský 2, Kozina 2.

Body Děčína: Autrey 14 (2x 3, 12 doskoků), Feštr 9 (2x 3, 5 asistencí), Kroutil 9 (2x 3), Grunt 8, Carlson 7 (1x 3), Pomikálek 6 (8 doskoků), Landa 6, Ježek 4, Krakovič 3, Šiška 2 (5 asistencí), Žikla 0.

Střelba za 2 body 21/44:20/38, za 3 body 7/22:7/22, TH 14/14:7/12. Doskoky 32:40 (útočné 6:10), asistence 15:20, ztráty 7:17, fauly 15:22.