Rubriky
Turisti Zprávy

Parkoviště v okolí Hřenska praskají ve švech. Přesedněte na vlaky a autobusy

České Švýcarsko, 7. 7. 2018 –Parkoviště zejména ve Hřensku a Mezní Louce, ale i na Jetřichovicku či v obci Kyjov na Krásnolipsku, čelí v hlavní turistické sezóně náporu automobilů. Dostupné parkovací kapacity se v dopoledních hodinách rychle naplní a pro další automobily již není prostor.

Návštěvníci tak buď odjíždí s nepořízenou, případně někteří odstavují auta ilegálně při vyústěních lesních cest. Tam však překážejí lesnické technice a v případě potřeby by takto odstavená vozidla bránila také vjezdu záchranářů či hasičů. Řidiči ilegálně odstavených automobilů navíc riskují také pokutu.

Existuje alternativa

Možnost vyhnout se stresujícím situacím poskytuje využití veřejné hromadné dopravy. Hřensko je dobře dostupné vlaky (například llinka U 28 Děčín – Bad Schandau – Rumburk) ze stanice Schöna (přívoz do Hřenska), nejdůležitější výchozí místa pro výlety do národního parku pak propojují autobusové linky  434 (Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Doubice – Krásná Lípa) nebo 435 (Česká Kamenice – Labská Stráň – Hřensko – Schmilka).

Jízdní řády pro turistické potřeby si můžete stáhnout ZDE.


Beznadějně plné parkoviště: Mezní Louka, 6. 7. 2018, 11.00 hodin. Foto: Miroslav Rybář

Zdroj: www.npcs.cz