Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

Kabelka ležela u popelnic
ČESKÁ KAMENICE – Českokameničtí policisté včera přijali oznámení ženy z Děčína, která sedmého června letošního roku přišla o svou kabelku s osobními věcmi a finanční hotovostí. Dámskou kabelku měla uloženou v dětském kočárku, který při nákupu nechala odstavený před místním obchodem v Lidické ulici. O den později kabelku našla odhozenou u popelnic. Chyběla jen finanční hotovost ve výši osmi tisíc českých korun. Nepříjemnost českokameničtí strážci zákona prověřují s ohledem na přečin krádeže.

Přišel o autorádio
DĚČÍN – Leckdo si jízdu automobilem zpříjemní poslechem rádia nebo muziky. Majitel osobního automobilu, odstaveného v děčínských Chrochvicích, si teď nejspíš bude muset během jízdy zpívat sám, protože po příchodu k autu zjistil, že už ho v něm nemá. Autorádio zn. CR 50 ocenil na jeden tisíc českých korun. Případ možného přečinu krádeže šetří od sedmého června letošního roku podmokelští policisté z Děčína.

Věci si našel sám
ŠLUKNOV – Šluknovské policisty zaměstnává oproti tomu oznámení majitele černé elektroniky, kterou v dobré vůli zapůjčil dvojici nájemníků. Ti se do současné chvíle majiteli neozvali a zapůjčené věci nevrátili. Oznamovatel je ocenil souhrnnou částkou osm tisíc českých korun. Navíc si je našel v místní zastavárně a celou nepříjemnost oznámil policistům, kteří případ začali prověřovat s ohledem na přečin zpronevěry.

Kabelku už nenašla
ŠLUKNOV – Na šluknovské policisty se letos sedmého června obrátila majitelka dámské kabelky, kterou při návštěvě hřbitova nechala poblíž rodinného pietního místa. Když se vrátila domů, uvědomila si, že kabelku zapomněla na hřbitově. I přes veškerou snahu se s kabelkou doposud neshledala. Kromě ní přišla i osobní doklady, platební kartu, finanční hotovost, mobilní telefon a další věci v celkové hodnotě přesahující šest tisíc českých korun. Vzhledem k okolnostem události prověřují případ policisté i s ohledem na přečiny zatajení nálezu a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Děčín 8. června 2018
nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín