Rubriky
Zprávy

Náměstkyně primátorky jednala o fungování pohotovostní služby pro dospělé

Zajištění pohotovosti pro dospělé bylo tématem jednání, které se dnes uskutečnilo u náměstkyně primátorky Hany Cermonové. Praktičtí lékaři totiž v poslední době odmítají sloužit v děčínské nemocnici pohotovostní služby. Náměstkyně primátora proto vyvolala jednání se zástupci Krajského úřadu a děčínské nemocnice, aby město dalo jasně najevo, že je pohotovostní služba pro občany důležitá a je nutné ji kvalitně zajistit.

Návrh lékařů, že budou sloužit ve svých vlastních ordinacích, totiž nepovažuje vedení města za dobré řešení. „Nedovedu si v praxi představit, že bude pohotovost každý den na jiném místě ve městě. Působí zde 33 lékařů z celé spádové oblasti, z toho jich 6 není přímo ve městě a nedovedu si tedy představit, že lidé budou hledat lékaře jeden den v jedné části města, druhý den pojedou třeba do Jílového. Lidé nebudou vědět, kde lékaře najdou, a budou přetěžovat odborné lékaře v nemocnici leckdy banálními případy,“ vysvětlila Hana Cermonová. Další jednání bude probíhat na půdě krajského úřadu, ten dokonce o pomoc s řešením této složité situace požádal ministerstvo. O výsledku budeme informovat.

Z více než 30 praktických lékařů se na pohotovosti podílelo pouze 10 z nich a obsazovat služby začalo být stále větší problém. V pracovní dny jde o 3hodinovou službu o víkendu a svátcích pak lékaři slouží 9 hodin.

Zdroj: Magistrát města Děčín