Válečníkům zhasla naděje na 3. místo

Basketbalisté Děčína chtěli v Opavě napravit nepovedený výkon ze Svitav a výhrou nad domácími si udržet naději na posun na 3. místo. Ale ani jedno se nepovedlo, protože Válečníci opět střelecky selhali a Opava si dokráčela pro pohodové vítězství, které znamená, že Válečníci půjdou do play-off ze 4. příčky.

Hned úvod utkání napověděl, že to Děčínští nebudou mít jednoduché, protože Bujnoch se Šiřinou během tří minut poslali domácí do vedení 9:0. Teprve za tohoto stavu se podařilo hostům prolomit střelecké trápení, když J. Houška trojkou a Pomikálek smečí snížili na 9:5. Po dvou bodech Grunta to bylo již jen 10:7 a celkově chudá čtvrtina skončila po dvoubodové střele Kroutila 14:11. Vstup do druhé čtvrtiny opět vyšel lépe Opavským, jelikož Kouřil dal tři a Bujnoch dva body. Válečníci ale odpověděli stejně – Kroutil zaznamenal koš a Feštr trojku – 19:16. V polovině této periody to bylo sice 25:19, ale po děčínském oddechovém čase se svěřencům trenéra Budínského podařilo vyrovnat, o což se postaral Pomikálek, který byl faulován při své úspěšné trojce a následnou jednou šestkou srovnal na 28:28. Bohužel, závěr poločasu patřil domácím a Klečka s Vlčkem upravili na 32:28.

„První poločas jsme ustáli mentálně dobře. Sice jsme nebyli tak produktivní, ale vcelku se nám dařilo v obraně a poločasový výsledek nebyl špatný,“ řekl po utkání trenér Děčína, Pavel Budínský.

Start do druhé půle nezačal pro Děčín úplně zle, po trojce Pomikálka to bylo 34:31, po koši Kroutila 38:33. Bohužel, dalším Válečníkům se nedařilo střelecky, přesto to bylo tři minuty před poslední přestávkou o stále hratelných 6 bodů – 45:39. Ve zbylém čase této desetiminutovky ale skórovali už jen Opavští, kteří šňůrou 12:0 nasadili k rozhodujícímu trháku – 57:39. Hned v úvodu poslední čtvrtky proměnil Klečka obě šestky po nesportovním faulu Šišky a domácí už vedli o dvacet – 59:39. A to byl konec Válečníků. Ve zbytku utkání dost často faulovali, ztráceli míče, neproměňovali své střely a nakonec prohráli 78:54, když poslední čtyři body obstarali Bažant a Krakovič.

„Je to bohužel další utkání na palubovce soupeře s malým počtem bodů. Hráči jakoby se venku trápili. Nedávají tutovky, neproměňují otevřené střely a tyto věci pak mají za následek i chyby v obraně, což nám dnes ukázala druhá půle,“ povzdechl si děčínský kouč a pokračoval: „Šiřina po návratu z kabiny povýšil svůj výkon, dal nějaké body, získal fauly a strhl ostatní k dobrému výkonu. A my jsme dnes tohle neustáli. Neměli jsme sílu na zvrat, nebojovali jsme a navíc některým našim klíčovým hráčům nebylo prostě dnes přáno.“

Tahounem domácích byl rozehrávač Jakub Šiřina, který zaznamenal 22 bodů a získal 7 faulů. Dvojcifernými střelci byli i Bujnoch a Gniadek. To na straně Děčína odvedl svůj standard jen Pomikálek, Kroutil přidal sympatických 12 bodů, ale zbytek týmu hodně zaostal a například P. Houška nedal ani bod.

Opava byla lepší takřka ve všech ukazatelích – měla lepší procento střelby, méně ztrát, více zisků a házela 25 šestek oproti 8 děčínským. I to svědčí o její chuti po výhře. Děčín sice vyhrál na doskoku, a v asistencích, ale to nestačilo.

Opava: Šiřina, Klečka, Zbránek, Bujnoch, Gniadek
Děčín: Šiška, Ježek, Pomikálek, P. Houška, Krakovič

BK Opava – BK ARMEX Děčín 78:54
Body Opavy: Šiřina 22 (1x 3, 5 doskoků, 7 získaných faulů), Bujnoch 15 (2x 3, 8 doskoků), Gniadek 10 (2x 3), Klečka 9, Kvapil 6, Jurečka 6 (2), Kouřil 5 (1), Vlček 5, Štěpánek 0, Dragoun 0, Slavík 0, Zbránek 0.

Body Děčína: Pomikálek 16 (2x 3, 5 doskoků), Kroutil 12 (2x 3), Grunt 8 (6 doskoků), Feštr 5 (1x 3), J. Houška 4 (1), Ježek 3 (1), Bažant 2, Krakovič 2, Šiška 2, Halada 0, P. Houška 0.

Střelba za 2 body 18/34:14/35, za 3 body 8/26:7/24, TH 18/25:5/8. Doskoky 37:39 (útočné 8:10), asistence 14:15, ztráty 8:18, fauly 17:21.

Nejlepší hráč: Jakub Šiřina

Diváků: 1 200

Čtvrtiny: 14:11, 18:17, 25:11, 21:15