Rubriky
Dětem Kultura Sport Zprávy

Zoo zve na „Pastýřskou 50“ – sportovní odpoledne pro celou rodinu

Kdo má rád legraci, ten rozhodně nesmí v sobotu 17. března 2018 chybět v děčínské zoo! Bude se tu totiž konat druhý ročník recesistického retro závodu v běhu na běžkách bez sněhu s názvem „Pastýřská 50“. Soutěž připravila zoologická zahrada ve spolupráci se běžeckým spolkem Konkordia Děčín. „Půjde o sportovní odpoledne, kterého se může zúčastnit i naprostý sportovní laik. Rádi na startovní čáře uvítáme jak děti, tak dospěláky. Nepůjde totiž ani tak o sportovní výkony a rekordy, ale především o prima odpoledne, při kterém se tak trochu vrátíme do starých časů a připomeneme si, jak se sportovalo v osmdesátých letech minulého století,“ popsala mluvčí zoo Alena Houšková. Hlavními rekvizitami budou staré běžky a retro oblečení. Běžkařské vybavení bude možné si zapůjčit přímo v zoo, ale kdo bude chtít, může si donést i běžky vlastní. Zoo ocení i to, pokud přijdou návštěvníci stylově oblečeni. „Pokud ještě ve skříních najdete nějaké retro kousky oblečení, jako šusťákovky, kaliopky, návleky a čepice s kohoutem, pak je rozhodně vezměte s sebou,“ doplnila mluvčí.    

Soutěžit se bude v několika kategoriích. Své běžkařské dovednosti budou moci ukázat jak muži, tak ženy a děti. Soutěžící čeká nejprve kvalifikační běh, který rozhodne o startovním pořadí v hlavním závodě. Trasa povede po rovince od pavilonu opic k jízdárně a po cestě nebude chybět ani občerstvovací stanice. Pauzy mezi jednotlivými běhy bude možné vyplnit při doprovodných soutěžích. Vyzkoušet bude možné například hod sněhovou koulí, slalom mezi hůlkami, otočku na lyžích, hod hůlkou nebo skok v přeskáčích do dálky. „Důležitou informací je, že se po soutěžících nebudeme chtít žádné startovné. Naopak! Všem, kdo se odhodlají soutěžit, dáme vstup do zoo zdarma,“ vysvětlila Houšková. Vítězové se mohou těšit na poháry, medaile, diplomy a stylové retro ceny.

„Pastýřská 50“ startuje v děčínské zoo v sobotu 17. března ve 14 hodin.

Výzva: Zoo Děčín shání staré běžky a boty na běžky v malých (dětských) a velkých (chlapských) velikostech (č. 31,32, 43, 44, 45). Pokud byste mohli takové sportovní vybavení do zoo věnovat, ozvěte se na buď telefonicky: 412 531 164 nebo na e-mail: media@zoodecin.cz. Zoo za darované věci nabízí volné vstupy do zahrady.

HARMONOGRAM AKCE:

14.00 – 14.50: prezentace a kvalifikační běhy

14.00 – 15.45: půjčovna a servis lyží

15.00: hlavní závod, hromadný start (po cestě i občerstvovací stanice)

14.00 – 15.45: doprovodné soutěže

15.45: vyhlášení výsledků, předání cen

Alena Houšková
Zoo Děčín – Pastýřská stěna, p. o.