Zprávy

V Maďarsku prohra se ctí

Den po výhře ve Slovinsku a nočním přejezdu čekal na naše těžký duel s maďarským Körmendem. Ten naplnil roli favorita, ale Děčín odešel z palubovky se vztyčenou hlavou.

Domácí začali utkání šňůrou pěti bodů v řadě, po třech minutách však Šiška ukončil trápení střelecké Válečníků a vyrovnal na 5:5. Po koši P. Houšky to bylo ještě 7:7, ale domácí následně využili děčínských nepřesností a utekli na 16:7 a 21:9. Pak se však dvakrát trefil za tři body Landa a první čtvrtina skončila 23:15.

Druhou čtvrtinu začali naši skvěle a sedmi body v řadě donutili domácího kouče k time-outu – 23:22. A po pěti bodech Bažanta a trojce Kroutila dokonce vedli 28:30. Körmend v této fázi chyboval, vyráběl ztráty i díky dobré děčínské obraně a Grunt zvýšil čtyři minuty před poločasem na 28:32. Jenže pak naopak přišla dobrá pasáž domácích, kteří otočili na 39:32. Tečku za poločasem udělal brejk Halady – 39:34.

Druhý poločas začaly dva body Ježka, jenže následně se Děčínu přestala dařit střelba a Körmend odskočil na 48:36. Naštěstí poté přišly přesné trefy P. Houšky a Kroutila, body pak padaly rovnoměrně na obou stranách a před poslední částí byl stav 58:49. V závěrečné periodě se jako první prosadili domácí (62:49), jenže na druhé straně kontroval pěti body v řadě Bažant a bylo to 62:54. Válečníkům se dařila i střelba za tři body, a po druhé trojce Feštra si vzal kouč Körmendu oddechový čas – 70:66. Po jedné šestce Landy se naši přitáhli na 70:67, ale domácí už další drama nedopustili a vyhráli 77:71.

Válečníci byli úspěšnější ve střelbě za tři body, také doskočili více míčů, naopak Körmend byl lepší ve hře pod košem. Lídrem Děčína byl Robert Landa, který dal 17 bodů, doskočil 9 míčů a odvedl tradičně dobrý kus práce v obraně. Dvojcifernými střelci byli ještě P. Houška a Bažant. Domácí táhli Hollins (23 bodů), Csorvasi (16), Tuoyo (12) a rozehrávač Wright (10).

„Ačkoliv jsme o šest bodů prohráli, máme dobrý pocit z výkonu. Körmend jako účastník FIBA Europe cupu a momentální lídr maďarské ligy je myslím papírové nejsilnějším týmem naší skupiny. Na mém týmu bylo vidět moc respektu v prvním poločase a i pomalejší tempo, než v kterém jsme hráli v poločase druhém. Asi největší rozdíl byl v počtu vstřelených bodů z vnitřního prostoru, kdy domácí dali čtyřicet bodů oproti dvaadvaceti našim. Tam jsme zápas prohráli. Nicméně i v menší sestavě jsme byli domácím stále za zády a stále pomýšleli na výhru. Byla to velká zkušenost pro všechny, hrálo se v korektní bouřlivé atmosféře a celkově to bylo pěkné utkání,“ uvedl po zápase trenér Děčína, Pavel Budínský.

Základní sestavy
Körmend: Wright, Horti, Hollins, Oroszi, Tuoyo
Děčín: Šiška, Ježek, Kroutil, Grunt, P. Houška

Egis Körmend – BK ARMEX Děčín 77:71
Body Körmendu: Hollins 23 (4x 3), Csorvasi 16, Tuoyo 12 (1x 3, 9 doskoků), Wright 10 (1x 3, 5 asistencí), Horti 7, Ban 4, Halasz 2 (5 asistencí), Marton 2, Oroszi 1.
Body Děčína: Landa 17 (3x 3, 9 doskoků), Bažant 13 (2x 3), P. Houška 13 (1), Feštr 9 (3), Šiška 8 (1x 3, 6 asistencí), Kroutil 5 (1x 3), Ježek 2, Halada 2, Grunt 2.
Střelba za 2 body 23/40:15/32, za 3 body 6/23:11/37, TH 13/17:8/13. Doskoky 38:42 (útočné 7:14), asistence 21:20, ztráty 10:12, fauly 18:20.

Čtvrtiny: 23:15, 16:19, 19:15, 19:22