Rubriky
Sport Zprávy

3. ročník Děčín Run Fest 2017 zahájil sportovní sezónu Triade Děčín

V sobotu 22.dubna , za chladného, deštivého někdy i slunečného a větrného počasí, se konal v Děčíně na Mariánské louce sportovní podnik s názvem Děčín Run Fest, který uspořádal triatlonový oddíl Triade Děčín a byl první  akcí celoroční série závodů pro dospělé, mládež ale i děti z dětských domovů.

Do všech závodů Děčín Run Festu odstartovalo nakonec přes 200 běžců včetně závodníků ze Slovenska a tím byl Run Fest nejen mezinárodním, ale i jedním z největších podniků svého druhu v Děčíne. Akce byla rozdělena na 4 běhy – 5km, rodinný běh, hlavní závod v půlmaratonu a dětské běhy.

Vítězem hlavního závodu půlmaratonu se stal Děčínský rodák Josef Procházka v novém traťovém rekordu 1:15:21 a obhajil tak své lonské vítězství, následovaný Robinem Bučem a Lukášem Burešem. V ženách si odnesla prvenství Alena Vrátná 1:39:57, druhá Saša Vaňková a třetí Marie Fejfarová. Poslední dvě jmenované věnovaly své prize money, společně s poskytovatelem časomíry společností IronTime a dalšími sportovci, na podporu nevidomého atleta Ondry Zmeškala, který se připravuje na svůj první triatlon a bude mu darováno tandemové závodní kolo.

Run Fest  měl mimořádnou atmosféru, ke které přispěla hlavně úroveň všech účastníků a to nejen sportovní, ale především ta lidská. Triade Děčín dlouhodobě podporuje handicapované děti a sportovce, za svého trvání darovala již 300 tis. Kč na podporu jejich podporu.

Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si náročný, ale krásný den v příjemné atmosféře a mezi fajn lidmi.

Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali připravovat, za velkou sportovní tak organizační úroveň . Organizátoři tímto děkují za mnoho pochvalných emailů a poděkovaní patří také partnerům akce  společnosti ČEZ, Kur sport, Jožák, Bohemia cargo a dalším.

Jednalo se o první letošní akci pořádanou Triade Děčín a budou následovat další jako dětský duatlon 25.5. , Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září znova duatlon pro mláděž a jiné. Triade Děčín je  jedním z největších pořadatelů sportovních akcí v Děčíně.

Info, foto a výsledky na www.decinsportfest.cz

Triade Děčín, Marek Peterka