Rubriky
Zprávy

Zpravodajství Policie České republiky

policie_alesoBez králíků
RUMBURK – Na sklonku jara došlo i na králíky ! Policisté z Rumburku vyjížděli sedmnáctého června letošního roku na pozemek v Jiříkově, na který je přivolal starší muž. Ze zdejších králíkáren během červnové noci zmizelo nejen patnáct králíků, ale i jejich krmení. Oznamovatel postrádá i dvoukolou káru. Chybějící zvířectvo společně s věcmi, které nejsou k nalezení, ocenil jejich majitel na čtyři tisíce českých korun. Nepříjemnost šetří rumburští strážci zákona s ohledem na přečin krádeže.

Řeší se nejen ztráty
DĚČÍN – Pod drobnohledem děčínských policistů skončilo oznámení o možném černém odběru elektřiny v Tržní ulici v Děčíně. V době od konce dubna 2014 do poloviny května letošního roku pravděpodobně docházelo k neoprávněnému odběru elektrické energie, které v současné chvíli prověřují děčínští policisté. Škoda, kterou mohla distribuční společnost utrpět, je v tuto chvíli nad hranicí pěti tisíc českých korun. Podle prvotních informací dosáhla několika set tisíc českých korun. Případ šetří s ohledem na přečin krádeže.

Je to padělek!
DĚČÍN – Značková obuv přilákala začátkem letošního května zájem zákazníka z Děčína. Rozhodl se pro nákup sportovních bot. Přistoupil k jejich nákupu skrze internet a z peněženky vylovil částku převyšující šest a půl tisíce českých korun. Závozník přivezl zásilku letošního dvacátého května. Po rozbalení však přišlo zklamání. Místo originálu se v krabici nacházely laciné padělky. Nepříjemnost místní policisté prověřují s ohledem na přečin porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

Našly se opodál
VARNSDORF – Varnsdorfští policisté pracují na oznámení šluknovského obchodníka, který se na ně obrátil dvacátého června letošního roku. V časných ranních hodinách zmizelo z varnsdorfského pozemku v ulici Petra Bezruče dvanáct kusů okrasných květin v hodnotě 2.160,- Kč. Do oka jim padly především fuchsie, million bells a petúnie. O den později sdělili strážci zákona podezření ze spáchání přečinu krádeže dvojici mužů. Těm hrozí trest odnětí svobod v řádech měsíců až několik let.

Zůstal…
DĚČÍN – Dílo se zřejmě nezdařilo… V noci z neděle na pondělí dvacátého června letošního roku padl los na černého VW Passata s českými registračními značkami, parkujícího na Teplické ulici v Děčíně. Jeho majitel se po příchodu k napadenému autu obrátil na policisty. Ačkoliv z auta nic nezmizelo, na místě činu byly nalezeny stopy po násilné manipulaci. Oprava poničených částí vozu vyjde zhruba na čtyři tisíce českých korun. Případ je prověřován místními policisty s ohledem na přečin krádeže.


Děčín, 24. června 2016
nprap. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín