Rubriky
Sport Zprávy

Slavata triatlon tour 2016 a neb duatlon pro děti v Děčíně

detsky duatlonVe čtvrtek 26. května se konal, v Děčíně na Mariánské louce, závod v duatlonu pro děti Slavata Triatlon Tour, který uspořádal Nadační fond Tomáše Slavaty a triatlonový oddíl Triáde Děčín a byl jedním z akcí celorepublikové série, kde závodí i děti z dětských domovů, které Tomáš Slavata podporuje a ukazuje jim cestu životem pomocí sportu.

Do závodu odstartovalo nakonec přes 220 dětí ve věku od 2 do 15 let. Rozděleny byly do 6 kategorií. Díky Tomáši Slavatovi jsme mohli dětem, které nemají vlastní kolo, ho zdarma zapůjčit.

Závod měl fajn atmosféru, ke které přispělo příjemné počasí a děti závodily ze všech svých sil. Po té co absolvovaly svou trať v rozložení běh – cyklistika – běh, čekalo na každého z nich občerstvení a diplom. Pro ty nejlepší byly připraveny i věcné ceny a vyhlášení na stupních vítězů.

Vítězové: děti 2-5 roky – O.Dupa a K.Charvátová (odrážedlo); chlapci do 6 let – J.Libich; dívky do 6 let – B.Silná ; dívky do 8 let – V.Vavříková; chlapci do 8 let – M.Strnad; dívky do 10 let – J.Chýlová; chlapci do 10 let – M.Kánský; dívky do 12 let – V-Šafaříková; chlapci do 12 let – Š.Škaloud; dívky do 15 let K.Horníková; chlapci do 15 let – M-Macek; dívky nad 15 let – T.Bolfíková

Vítězové byli nakonec všichni, kdo se aktivně zúčastnili a užili si krásné odpoledne v příjemné atmosféře a mezi podobně naladěnými lidmi.

Po závodech byli vylosováni 2 účastníci, kteří obdrželi horské kolo. Takto Tomáš Slavata se svou nadací podporuje nejen děti z dětských domovů, ale i příchozí závodníky.

Stále můžete jakoukoliv částkou podpořit nákup kol, které se v rámci celé tour rozdávají a Nadační Fond Pomoci vaši částku znásobí. Veškeré info ke sbírce naleznete zde: http://nfpomoci.cz/projekty/byt-jiny-neni-spatny/

Zároveň Triade věnuje po všech akcích znova finanční částku na handicapované děti, celkem za své trvaní to je již více jak 250 000,-Kč – Děkujeme rodičům za podporu při zaplacení dobrovolného startovného.

Jednalo se o druhou letošní akci pořádanou Triade Děčín a budou následovat další jako Mikulášovický triatlon, Olešský paroháč, Iron Dumpling včetně dětských závodů, poté v září znova duatlon pro mládež. Triade Děčín je jedním z největších pořadatelů závodů v Děčíně.

Děkujeme partnerům Triade Děčín a to společnosti ČEZ , týdeníku Princip, Děčínskému deníku, a dalším za podporu.

Poděkování patří všem, kteří tento závod pomáhali organizovat a to především Tomáši Slavatovi zakladateli celého seriálu, členům oddílu Triade za velkou sportovní tak organizační úroveň a také rodičům, kteří přivedli své děti na sportovní akci.

Info, foto a výsledky na http://www.decinsportfest.cz

Triade Decin
Marek Peterka